Mecz z gatunku „za 6 punktów”

AKTUALNOŚCI, MECZE

Już jutro rozegramy niezwykle ważne dla nas starcie. W wyjazdowym meczu zmierzymy się z drużyną Cerradu Enei Czarnych Radom. Początek spotkania o godzinie 17:30.

Zespół z Radomia to nasz „sąsiad” w plusligowej tabeli. Zarówno my jak i nasi rywale na swoim koncie mamy po 7 oczek, choć jedną pozycję wyżej plasuje się nasza drużyna. Jutrzejsze starcie będzie zapewne niezwykle zacięte, bo drużyny zawalczą o bardzo potrzebne im punkty.

Do tej pory radomianie rozegrali z nami 19 meczów. Bilans zwycięstw delikatnie przechyla się w stronę Cerradu, który zwyciężył 10 razy. My natomiast triumfowaliśmy 9-krotnie. Wygrane sety także są prawie na równym poziomie: 38:36 też z minimalną przewagą radomian. Porównując statystyki, w elemencie bloku lepsi są gospodarze meczu: 83 do 60, natomiast na zagrywce dominuje nasza drużyna: 66:39.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie naszych jutrzejszych rywali jest atakujący Damian Schulz, który znajduje się obecnie na 7. miejscu w rankingu punktujących PlusLigi. Ma na swoim koncie 152 oczka.

Spotkanie z Cerradem Eneą Czarnymi Radom odbędzie się w ramach 10. kolejki PlusLigi, początek meczu już jutro o godz. 17:30 w hali widowiskowo-sportowej RCS w Radomiu. Wierzymy, że będziecie nam mocno kibicować sprzed telewizorów. Transmisja w Polsacie Sport.

10. kolejka PlusLigi 2022/2023

Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin

20.11 (niedziela), godz. 17:30, HWS RCS, ul. Struga 63, Radom