Michał Żuk o meczu

AKTUALNOŚCI

1. Byliśmy w tym dniu zespołem zdecydowanie lepszym od Jaworzan?
Wygraliśmy 3:0, co nie zdarza nam się zbyt często w tym sezonie. Wyszliśmy skoncentrowani na mecz i trzymaliśmy się naszych założeń taktycznych. Wszystko to sprawiło, że drużyna z Jaworzna popełniała dużo błędów a nam dzięki temu grało się łatwiej. Chociaż sami nie ustrzegliśmy się błędów to osiągnęliśmy swój, który sobie postawiliśmy – zwycięstwo za trzy punkty.

2. Nękaliśmy przeciwnika zagrywką, szczególnie Ty sprawiłeś rywalom w tym elemencie wiele problemów?
Takie mieliśmy założenie przed meczem i udało się je dobrze wykonać. Dobra zagrywka rzeczywiście miała spory wpływ na przebieg tego meczu.

3. Myślisz, że nasza forma jest już na tyle wysoka, że jesteśmy w stanie przeciwstawić się zespołowi z Bielska-Białej?
Jak pokazały ostatnie wyniki, każdy może wygrać z każdym. Nie będę oceniał naszej formy, bo to nie do mnie należy. Jedziemy do Bielska walczyć o punkty, które są nam bardzo potrzebne. Mam nadzieję, że naszą dobrą grą zrealizujemy ten cel i wywieziemy z trudnego terenu zwycięstwo.

4. Co Twoim zdaniem będzie miało kluczowe znaczenie w meczu z najbliższym przeciwnikiem?
Wiem jak wygląda gra Bielska i jacy zawodnicy odgrywają tam kluczowe role. Wykonanie przez nas założeń taktycznych będzie miało bardzo duże znaczenie. Jeżeli dołożymy do tego własne zaangażowanie i inwencję, to będziemy potrafili przeciwstawić się temu, co przeciwnik przygotował dla nas.