Miedziowi ruszają w trasę! Kierunek: Będzin

AKTUALNOŚCI, MECZE

Po starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle przyszedł czas na kolejne wyzwania. Przed nami następny mecz, lecz tym razem wyjazdowy. Miedziowi udadzą się do Sosnowca, by w tamtejszej hali zmierzyć się z MKS-em Będzin. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30.

Przed rozpoczęciem sezonu ekipy miały szansę już ze sobą zagrać. W sumie w okresie przygotowawczym do ligi mierzyły się ze sobą trzykrotnie: dwa razy w hali w Sosnowcu i raz podczas turnieju w Katowicach. Lepszy bilans mają Miedziowi, którzy triumfowali w dwóch spotkaniach – najpierw ulegli w tie-breaku, by następnie zwyciężyć 3:2, a w Katowicach przypieczętować wszystko wynikiem 3:1. W niedzielę będą chcieli rezultat powtórzyć.

Będzinianie natomiast mają za sobą 5 meczów, ostatni grali 20 października i ulegli w nim 0:3 GKS-owi Katowice. Ekipa Jakuba Bednaruka, podobnie jak większość plusligowych drużyn, mierzy się z brakami w składzie. W ostatnim meczu na liście startowej jako rozgrywający widniał sam… Bednaruk. Jedno jest pewne, obydwie drużyny będą walczyć w niedzielę o komplet punktów, a jedna z nich zanotuje na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport. Trzymajcie za nas kciuki!

MKS Będzin – Cuprum Lubin

1 listopada (niedziela), godz. 17:30, HWS Sosnowiec, ul. Żeromskiego 9, Sosnowiec