Miedziowi wreszcie u siebie!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Ponad miesiąc nasza drużyna spędziła podróżując po Polsce i grając mecze wyjazdowe. W sobotę po dokładnie 39 dniach wreszcie będzie mogła poczuć się „u siebie” i zagrać na własnym parkiecie RCS-u w Lubinie. Przeciwnikiem będzie Trefl Gdańsk. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17:30.

Sobotnie spotkanie będzie drugim starciem drużyn w tym sezonie. Poprzednio zmierzyły się one w 3. kolejce rozgrywek PlusLigi, w której Miedziowi zawitali do Gdańska. Nasi zawodnicy zwyciężyli wtedy w pierwszym secie, ale ostatecznie nie udało się wywieźć z terytorium rywala zdobyczy punktowych. O te powalczą tym razem u siebie. Nie będzie to łatwe, bo gdańszczanie spisują się bardzo dobrze i aktualnie są wiceliderem tabeli PlusLigi.

Zerkając w rankingi, można stwierdzić, że dużym zagrożeniem może być dobrze znany naszym kibicom Bartłomiej Lipiński, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie Trefla. W klasyfikacji punktujących znajduje się na 4. pozycji. Liderem rankingu jest jednak nie kto inny jak Ronald Jimenez, mający na swoim koncie 219 oczek.

W związku z ciągnącą się sytuacją epidemiczną niestety nie możemy zaprosić Was do hali na mecz. Przetrzymajmy ten trudny czas w domach, by wkrótce spotkać się wokół boiska i razem przeżywać emocje na żywo. Razem z naszym sponsorem strategicznym KGHM Polska Miedź S.A. zapraszamy do oglądania starcia w telewizji. Transmisja będzie dostępna na kanale Polsat Sport Extra. Liczymy na Wasz doping!

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk

5 grudnia (sobota), godz. 17:30, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b