Mikołajkowe zwycięstwo za trzy punkty!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W meczu 9. kolejki PlusLigi zawodnicy Cuprum Lubin zanotowali na swoim koncie pierwsze domowe zwycięstwo. W trzech krótkich setach pokonali BKS VISŁA Bydgoszcz, a najlepszym zawodnikiem wybrany został Bartłomiej Lipiński.

Piątkowe spotkanie otworzył Bartłomiej Lipiński kończąc swój atak na lewym skrzydle (1:0). W kolejnych minutach na parkiecie trwała wyrównana walka punkt za punkt. Po świetnym ataku Maksima Marozau i kolejnym zbiciu lubińskiego przyjmującego na tablicy widniał wynik 8:6. Problemy swoimi serwisami rywalom sprawiał Przemysław Smoliński i przy stanie 13:10, o czas poprosił trener Przemysław Michalczyk. Po powrocie na parkiet swoją skuteczność utrzymywali lubinianie, którzy po kolejnym punktowym bloku prowadzili pięcioma punktami (17:12). Mimo, że w końcówce straty odrobili przyjezdni (21:18) to decydujące akcje należały do lubinian, którzy wygrali 25:19.

Podobnie, jak poprzednia partia tak i ta rozpoczęła się od walki punkt za punkt (3:3, 5:5). Chwila dekoncentracji po stronie gości, przy jednocześnie wysokiej skuteczności lubinian i gospodarze odskoczyli na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Mocne zagrywki Miguela Tavaresa sprawiały coraz więcej problemów bydgoszczanom, dzięki czemu przewaga miedziowych urosła do siedmiu punktów (15:8). Czas wzięty przez trenera BKS VISŁA Bydgoszcz niewiele zmienił w obrazie gry jego podopiecznych. Nie do zatrzymania był Jakub Ziobrowski (19:11), a drugą odsłonę zakończył Bartłomiej Lipiński (25:16).

Trzecią partię lepiej otworzyli bydgoszczanie, którzy zbudowali sobie dwupunktową przewagę (3:5). Krótko trwał taki stan, bowiem szybko w polu serwisowym zameldował się Jakub Ziobrowski wyprowadzając swoją drużynę na dwa oczka prowadzenia (8:6). W kolejnych akcjach na środku siatki punktowali Maksim Marozau i Przemysław Smoliński. Po raz kolejny w środkowej fazie seta prowadzenie lubinianom swoimi zagrywkami dał Miguel Tavares. A na lewym skrzydle świetnie spisywał się również Bartłomiej Lipiński, który był nie do zatrzymania dla rywali (20:15). Do końca spotkania inicjatywy nie oddali gospodarze, którzy wygrali pojedynek 3:0.

MVP spotkania: Bartłomiej Lipiński

Cuprum Lubin – BKS VISŁA Bydgoszcz 3:0 (25:19, 25:16, 25:20)

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Marozau, Gruszczyński (L) oraz Maruszczyk, Gorzkiewicz, Biegun.

BKS VISŁA Bydgoszcz: Lipiński, Stern, Peszko, Urbanowicz, Kalembka, Gałązka, Szymura (L) oraz Bonisławski (L), Gryc, Quiroga.