Mistrzostwa Polski Klubów Kibica

AKTUALNOŚCI

W miniony weekend rozegrano w Kielnarowej Mistrzostwa Polski Klubów Kibica. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej (SSPS) Resovia Rzeszów, którego przedstawiciele ostatecznie triumfowali w całych rozgrywkach.

Niemniej jednak od 22 do 24 maja w hali Centrum Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania mierzyło się ze sobą 10 drużyn mieszanych złożonych z kibiców zespołów zarówno PlusLigi jak i OrlenLigi. Wśród uczestników znaleźli się więc kibice z Rzeszowa – zarówno Klub Kibica Asseco Resovii jak i Developresu SkyRes, Jastrzębia-Zdroju, Bełchatowa, Polic, Bielska-Białej, Legionowa, Warszawy i Kędzierzyna-Koźla.

Wspaniała inicjatywa i wielkie wydarzenie dla kibiców siatkówki w Polsce. Na Mistrzostwa Polski Kibiców wyruszyliśmy z nadziejami na świetną zabawę. Kiedy dojechaliśmy, przekonaliśmy się, że nasze nadzieje zostaną spełnione, ale nikt nie spodziewał się, że będzie tam tak świetnie. Już na pierwszy rzut oka widać było dobrą organizację oraz bardzo pozytywnych ludzi z każdego zakątka Polski. Zameldowaliśmy się, chwilę odpoczęliśmy, po czym pełni pozytywnej energii ruszyliśmy na halę sportową, aby zacząć zmagania grupowe. W pierwszym dniu zagraliśmy tylko jeden mecz, po którym wspólnie z kibicami innych drużyn poszliśmy na wspólną kolację. Podczas niej nie brakowało wspólnych śpiewów oraz wzajemnych pozdrowień – opisuje i wspomina cały turniej zawodnik „miedziowych” Artur Cholewa. – Wszyscy zgrali się kapitalnie, dlatego drugiego dnia rozgrywki wyglądały zupełnie inaczej. To chyba nie do pomyślenia przy okazji meczów innych dyscyplin, aby każda drużyna była w stanie kibicować innej, nieważne skąd ona jest. Tak właśnie było w Kielnarowej. Po meczach w hali przyszedł czas na imprezę plenerową. Wszyscy bawili się fantastycznie. W kolejnym, trzecim dniu nadszedł czas na ostatnie pojedynki, tym razem o miejsca. Drużyny nie wzięły sobie do serca wagi tych spotkań. Dokonano kilku „transferów”, wymiany koszulek i tak oto drużynę Cuprum reprezentowali zawodnicy z Lubina, Legionowa i Bielska-Białej. Jest to dla nas na pewno niezapomniane wydarzenie, dzięki któremu poznaliśmy wspaniałych ludzi i cudownie się bawiliśmy. Tego nie da się opisać słowami – to trzeba zobaczyć na żywo! – zakończył z uśmiechem nasz zawodnik.

Przez pierwsze dwa dni turnieju rozgrywano mecze w dwóch grupach. W niedzielę odbyły się z kolei półfinały i finały oraz mecze o pozostałe miejsca w tabeli końcowej.

Klub kibica Cuprum Lubin rozegrał w grupie A cztery spotkania. Na inaugurację naszym sympatykom udało się pokonać 2:1 kibiców BBTSu Bielsko-Biała. W pokonanym polu nasi kibice zostawili również SSPS Chemika Police, z drużyną którego wygrali 2:0. W pozostałych dwóch meczach grupa „miedziowych” musiała z kolei uznać wyższość Legionovii Legionowo i – późniejszego triumfatora turnieju – SPSS Resovii Rzeszów. Ostatecznie więc Klub Kibica Cuprum Lubin zajął trzecie miejsce w grupie A z dorobkiem pięciu punktów. W walce o piąte miejsce sympatycy „miedziowych” zagrali z klubem kibica PGE Skry Bełchatów. Po zaciętym pojedynku lubinianie schodzili z boiska „na tarczy” i ostatecznie zajęli w całym turnieju szóste miejsce.

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że ten weekend był jednym z najlepszych w życiu. To, co się tam wydarzyło, przekracza wszelkie pojęcie. Przez myśl mi nie przeszło, że kibice różnych drużyn mogą się tak porozumiewać. Poznaliśmy wiele świetnych osób z różnych części Polski. W żadnym innym sporcie tego nie zobaczymy. Już planujemy kolejne spotkania, które – miejmy nadzieję – dojdą do skutku – mówi jedna z zawodniczek „miedziowych” Aneta Taras. – Absolutnie nikt nie zwracał uwagi na to, że byliśmy tam pierwszy raz. Nie było żadnych podziałów. A sportowo? My jesteśmy zadowoleni ze swojego wyniku. Dla nas to ogromny sukces, ponieważ nikt z nas się nie spodziewał takiego rezultatu. Jeden kolega się śmiał, że jeśli zajmiemy 11 miejsce na 10 drużyn to będzie mega szczęśliwy (śmiech). Poziom turnieju był różny, ponieważ niektóre drużyny grają już kilka lat ze sobą, co powoduje, że są ograni. Pozostali uczestnicy przyjechali z nastawieniem na dobrą zabawę – podobnie jak my. Czy planujemy udział za rok? Oczywiście! Nie ma opcji, żebyśmy za rok nie pojechali. Już się szykujemy na następne mistrzostwa – zakończyła z uśmiechem zawodniczka.

Drużyna Klubu Kibica Cuprum Lubin wystąpiła w składzie: Aneta Taras, Sebastian Buszkiewicz, Robert Stasik, Mariusz Dziurman, Artur Cholewa, Paweł Cholewa, Kamil Bąk, Dariusz Motyl, Grzegorz Andrzejewski, Dariusz Cepinski, Piotr Florek i Piotr Gubernat. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Wyniki turnieju:

Dzień I:
Grupa A:
SSPS Resovia Rzeszów – SSPS Chemik Police 2:0
Klub Kibica Cuprum Lubin – Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała 2:1
SSPS Chemik Police – Klub Kibica Legionovia Legionowo 0:2

Grupa B:
Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska – Klub Kibica Developres SkyRes Rzeszów 2:0
Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu – Klub Kibica PGE Skra Bełchatów 0:2
Klub Kibica Developres SkyRes Rzeszów – Klub Kibica KS Jastrzębie 0:2

Dzień II
Grupa A:
Klub Kibica Cuprum Lubin – Klub Kibica Legionovia Legionowo 0:2
SSPS Resovia Rzeszów – Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała 2:0
SSPS Chemik Police – Klub Kibica Cuprum Lubin 0:2
SSPS Resovia Rzeszów – Klub Kibica Legionovia Legionowo 2:0
SSPS Chemik Police – Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała 0:2
SSPS Resovia Rzeszów – Klub Kibica Cuprum Lubin 2:0
Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała – Klub Kibica Legionovia Legionowo 0:2

Grupa B:
Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu – Klub Kibica KS Jastrzębie 0:2
Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska – Klub Kibica PGE Skra Bełchatów 2:0
Klub Kibica Developres SkyRes Rzeszów – Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu 2:0
Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska – Klub Kibica KS Jastrzębie 0:2
Klub Kibica Developres SkyRes Rzeszów – Klub Kibica PGE Skra Bełchatów 1:2
Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska – Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu 2:0
Klub Kibica PGE Skra Bełchatów – Klub Kibica KS Jastrzębie 0:2

Wyniki fazy grupowej (za zwycięstwo 2:0 przyznawane były 3 punkty, za zwycięstwo 2:1 – 2 punkty oraz za porażkę 1:2 – 1 punkt):

Dzień III:
O 9. miejsce: SSPS Chemik Police – Klub Kibica Drużyny Piłki Siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu 0:2
O 7. miejsce: Klub Kibica Developres SkyRes Rzeszów – Klub Kibica BBTS Bielsko-Biała 2:0
O 5. miejsce: Klub Kibica Cuprum Lubin – Klub Kibica PGE Skra Bełchatów 0:2

Półfinały:
Klub Kibica KS Jastrzębie – Klub Kibica Legionovia Legionowo 2:0
SSPS Resovia Rzeszów – Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska 2:0

O 3. miejsce: Klub Kibica Legionovia Legionowo – Klub Kibica AZS Politechnika Warszawska 0:2
Finał: SSPS Resovia Rzeszów – Klub Kibica KS Jastrzębie 2:1