Mistrzostwa świata czas zacząć!

AKTUALNOŚCI

Nadszedł najbardziej wyczekiwany moment tegorocznego sezonu reprezentacyjnego! Dziś rozpoczną się mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, podczas których Polacy staną przed szansą zdobycia trzeciego z rzędu złotego medalu tych rozgrywek! Medalistów poznamy w niedzielę 11 września.

Od dziś oczy całego siatkarskiego świata będą zwrócone na Polskę i Słowenię, czyli gospodarzy MŚ 2022. Pierwotnie turniej miał odbyć się w Rosji, jednak ze względu na inwazję tego kraju na Ukrainę, zdecydowano się odebrać kadrze Sbornej nie tylko funkcję gospodarza, ale także całkowicie zakazać jej występu w rozgrywkach. W tej sytuacji wybrano nowych gospodarzy: Polskę i Słowenię. Miejsce Rosjan zajęła następna niezakwalifikowana kadra z rankingu FIVB, czyli Ukraina, w której… wystąpi nasz nowy przyjmujący Illia Kovalov.

W mistrzostwach wezmą udział aż 24 reprezentacje z całego świata, podzielone na 6 grup. Mecze grupowe zostaną rozegrane w Katowicach i Lublanie. Szczegółowe informacje na temat turnieju i wyniki każdego z meczów TUTAJ.

Na turnieju będziemy oglądać trzech przedstawicieli naszego miedziowego klubu. W sztabie reprezentacji Polski jako asystent trenera wystąpi Paweł Rusek, natomiast z zawodników o medale powalczą środkowy Florian Krage z kadrą Niemiec oraz przyjmujący Illia Kovalov w barwach Ukrainy. Będziemy trzymać kciuki za jak najlepszy wynik każdego z Miedziowych! A w szczególności za obronę złotego medalu przed kadrę Polski!

Składy grup: 

Grupa A: Ukraina, Serbia, Tunezja, Portoryko

Grupa B: Brazylia, Japonia, Kuba, Katar

Grupa C: Polska, Stany Zjednoczone, Meksyk, Bułgaria

Grupa D: Francja, Słowenia, Niemcy, Kamerun

Grupa E: Włochy, Kanada, Turcja, Chiny

Grupa F: Argentyna, Iran, Holandia, Egipt

 

Mecze grupowe reprezentacji Polski:

Piątek, 26.08 Polska – Bułgaria (g. 20:30)

Niedziela, 28.08 Polska – Meksyk (g. 20:30)

Wtorek, 30.08 Polska – USA (g. 20:30)

Mecze grupowe reprezentacji Ukrainy:

Sobota, 27.08 Ukraina – Serbia (g. 20:30)

Poniedziałek, 29.08 Ukraina – Tunezja (g. 20:30)

Środa, 31.08 Ukraina – Portoryko (g. 20:30)

Mecze grupowe reprezentacji Niemiec:

Piątek, 26.08 Francja – Niemcy (g. 17:30)

Niedziela, 28.08 Niemcy – Kamerun (g. 17:30)

Wtorek, Słowenia – Niemcy (g. 20:30)

 

Fot. Polska Siatkówka / P.Sumara