Młody talent Kajetan Kubicki zostaje w Cuprum Lubin!

AKTUALNOŚCI

Znamy już duet, który w nadchodzącym sezonie PlusLigi będzie odpowiadał za nasze miedziowe rozegranie. Wsparciem dla Brazylijczyka Danilo Gelinskiego będzie młody i utalentowany reprezentant Polski U-21, Kajetan Kubicki!

Młody i pewny siebie zawodnik, który nie boi się wyzwań i nieszablonowych zagrań na boisku. W zeszłym sezonie dostał szansę poprowadzenia drużyny jako pierwszy rozgrywający. Gdy Kajetan Kubicki dołączał przed rokiem do naszej drużyny, mówił, że chciałby zaprezentować swój styl gry i pokazać, że młody zawodnik też jest w stanie poradzić sobie z grą na wysokim poziomie. – Mój główny cel to stanie się najlepszym siatkarzem na swojej pozycji – zdradził. Teraz jego nazwisko jest znane w siatkarskim środowisku, ale przed nim jeszcze długa i wymagająca droga.

Obecnie Kubicki reprezentuje Polskę w kadrze U-21, z którą za miesiąc powalczy o mistrzostwo świata. Rok temu został wybrany najlepszym rozgrywającym mistrzostw Europy do lat 20, a jego zespół został wicemistrzem starego kontynentu. Wcześniej Kubicki grał w pierwszoligowym SMS-ie PZPS Spała oraz w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, gdzie wywalczył złote medale mistrzostw Polski niemal w każdej młodzieżowej kategorii wiekowej. W przyszłym sezonie będzie walczył o miejsce na parkiecie z doświadczonym brazylijskim rozgrywającym Danilem Gelinskim.

Bardzo się cieszymy, że Kajetan zostaje w naszej drużynie! Z pewnością nie raz pokaże, na co go stać.

______________________ 

Kajetan Kubicki 

Data urodzenia: 9 lutego 2003 

Pozycja: rozgrywający 

Wzrost: 190 cm 

Zasięg w ataku: 340 cm 

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin