Młodzicy wrócili z 1/4 mistrzostw Polski!

AKTUALNOŚCI

Nasi młodzicy w weekend w Białej Podlaskiej walczyli w ćwierćfinałach mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Była to zarówno dla nich jak i dla ich szkoleniowca Daniela Dłużniakiewicza pierwsza tak ważna impreza, na której drużyna mogła się zaprezentować.

Młodzi „miedziowi” siatkarze mimo dużego stresu, który towarzyszył im na boisko, w każdym spotkaniu podejmowali walkę z przeciwnikiem, ponieważ chcieli pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenei. NIestety tym razem nie udało się awansować do półfinałów. Liczymy jednak na to, że w kolejnych latach następcy obecnych młodzików powtórzą sukces kolegów lub – oby – zajdą jeszcze dalej :)

W swojej grupie „miedziowi” mieli bardzo trudnych i doświadczonych rywali z KS Metro Warszawa oraz UKS Serbinów Biała Podlaska. Z warszawską ekipą, z której wywodzi się kilku reprezentantów Polski w tym trzech mistrzów świata nasz zespół przegrał 0:2. – Jest to jeden z najlepszych zespołów młodzieżowych w naszym kraju od wielu lat. Sporo ich wychowanków gra obecnie w PlusLidze. Było bardzo ciężko. Sama gra jak również warunki fizyczne przemawiały za warszawiakami – przyznaje Daniel Dłużniakiewicz.

Podobnym wynikiem zakończył się pojedynek Cuprum Lubin z UKS-em Serbinów Biała Podlaska. – Z gospodarzami turnieju zagraliśmy dużo bardziej wyrównane spotkanie. Niestety w mojej opinii wiele decyzji sędziów wprowadziło nerwową atmosferę i gra przestała nam się układać. Sportowo zaprezentowaliśmy się jednak bardzo dobrze – wspomina trener.

Po dwóch porażkach nasi młodzi „miedziowi” w walce o miejsca 5-6 mieli spotkać się z AZSem Olsztyn. Po ciekawej walce ostatecznie ulegli swoim przeciwnikom 1:2. – Pierwszy set poszedł nam bardzo dobrze. Byłem zadowolony z tej części meczu. Gra była koncertowa. W drugiej i trzeciej partii moim zdaniem ponownie szyki pokrzyżowali nam trochę sędziowie. Wydaje mi się, że too miało wpływ na końcowy rezultat – kontynuuje trener drużyny. – Sama ranga turnieju przełożyła się początkowo na nerwowość w naszych szeregach. Wśród chłopaków można było wyczuć trochę stresu. To wszystko miało wpływ na naszą postawę. Im dalej jednak, tym nasza gra wyglądała lepiej. Całość turnieju oceniam więc pozytywnie. Na pewno to spore doświadczenie zdobyte w konfrontacji z najlepszymi ekipami w Polsce będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości – podsumowuje Daniel Dłużniakiewicz, szkoleniowiec młodzików Cuprum Lubin.