Możdżonek: Plan jest taki jak zawsze. Wygrać.

AKTUALNOŚCI

Dzisiaj wieczorem reprezentacja Polski rozegra ostatni mecz grupowy europejskich kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich. Przeciwnikiem biało-czerwonych będą gospodarze turnieju – Niemcy.

Dla naszego klubu ten pojedynek ma dodatkowy podtekst, ponieważ po dwóch stronach siatki stanie trzech zawodników Cuprum Lubin. Jak do tej pory cała trójka rozgrywa bardzo dobry turniej i mamy nadzieję, że dzisiaj wieczorem nic się w tej kwestii nie zmieni. – Plan jest taki jak zawsze. Wygrać – mówi z usmiechem srodkowy Marcin Możdżonek. – Łatwo nie będzie, ale jesteśmy dobrej myśli. Walczymy o pierwsze miejsce w grupie, które może okazać się korzystne dla układu w turnieju. Nie odpuścimy żadnej akcji w meczu – kontynuuje siatkarz.

W pierwszym spotkaniu przeciwko Serbii nasz zawodnik pokazał, że może być „asem” wsród zawodników Stephane’a Antigi nie tylko na srodku siatki, ale również w linii obrony. W pojedynku z Belgią Marcin również dostał szansę na zaprezentowanie swoich umiejętnosci, dobrze zastepując na boisku Mateusza Bieńka. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że trener wykorzystuje moją osobę i mogę pomóc drużynie – opowiada Marcin. Wygląda więc na to, że stawka polskich srodkowych jest bardzo wyrównana. – Trudno mówić o rywalizacji w drużynie, ponieważ my postrzegamy to inaczej. Trener ma swój plan i każdy z nas jest jego częścią. Jedni grają mniej a inni więcej. To jest naturalne. Najważniejszy dla nas jest wynik drużyny – podsumował siatkarz.

Dzisiaj wieczorem jego vis-a-vis będzie drugi najlepszy srodkowy mistrzostw swiata a obecnie również zawodnik Cuprum Lubin – Marcus Böhme. Czy zatem Stephane Antiga postanowi wykorzystać fakt, że obaj siatkarze bardzo dobrze się znają i trenują wspólnie na co dzień? – Bardzo bym chciał zagrać naprzeciwko Marcusa. Obaj znamy się dobrze, więc byłby to – a może będzie – ciekawy pojedynek. Oczywiście bez podtekstów – mówi z usmiechem Marcin Możdżonek. – Obaj będziemy mieli zadania do wykonania i to, że się znamy, nie będzie miało innego wymiaru poza sportowym – kończy siatkarz.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:00. Relację będzie można oglądać w TVP1 oraz na sport.tvp.pl Kibicujmy Polakom w drodze po olimpijską kwalifikację!

fot. CEV