Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy – Oświadczenie klubu Cuprum Lubin SA

AKTUALNOŚCI

Drodzy Kibice,

Niniejszy komunikat dotyczy stanu zdrowia jednego z naszych zawodników, grającego na pozycji przyjmującego – Masahiro Yanagidy.

Podczas jednego z treningów Masahiro Yanagida zeskoczył na nogę innego zawodnika, przy czym doszło do urazu skręcenia lewego stawu skokowego. Przyjmujący trafił pod opiekę fizjoterapeutyczną. Profilaktycznie został poddany diagnostyce obrazowej i konsultacjom ortopedycznym. Z uwagi na występy zawodnika w drużynie narodowej, klub skontaktował się również ze sztabem szkoleniowym Kadry Narodowej Japonii. W trakcie prowadzonej diagnostyki okazało się, że niegroźnie wyglądający incydent ma poważniejsze konsekwencje dla zdrowia zawodnika. W tej chwili wiadomo, że Masahiro Yanagida ma zerwane więzadło strzałkowo-skokowe przednie (ATFL) z pęknięciem kostki przyśrodkowej.

Mając na uwadze szybki powrót do zdrowia Masahiro Yanagidy klub Cuprum Lubin SA przychylił się do prośby Federacji Japońskiej oraz samego zawodnika i wyraził zgodę na to, by dalsze leczenie oraz okres rekonwalescencji przebiegały w Japonii, gdzie Masahiro wyruszy niezwłocznie po załatwieniu wszystkich formalności.

不測の事態 – Cuprum Lubin(クプルム・ルビン)よりお知らせ

 

サポーターの皆様へ

当クラブのレシーバーとして活躍されていた柳田将洋選手について、ご報告いたします。

柳田将洋選手はトレーニング中、ジャンプ後の着地の際に、他の選手の足の上にのって左足関節を捻挫してしまいました。柳田選手は理学療法による治療を受け、念のため、画像診断と整形外科による診察を受けていただきました。全日本メンバーとして活躍されている同選手の怪我について、日本バレーボール協会の強化事業本部にも報告しました。診断の結果、当初は軽度と思われていた怪我は、柳田選手の健康により深刻な影響をもたらすことが判明しました。現時点では、柳田選手は前距腓靱帯(ATFL)を損傷し、内果に亀裂骨折が生じていることが確認されています。

柳田将洋選手の回復が早いことを受け、現在の所属クラブであるクプルム・ルビンは、日本バレーボール協会および本人の意向を尊重し、日本で治療とリハビリを継続されることに同意いたしました。所定の手続きが完了次第、直ちに日本へ渡航いただきます。