Niewiele zabrakło do tie breaka w Zawierciu!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Niestety ostatni mecz tej rundy plusligowych rozgrywek nie przyniósł nam punktów. Z Zawiercia wracamy bez zwycięstwa mimo wyrównanej gry, która mogła bardzo cieszyć oko, mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodarzy.

Ten mecz pokazał jaką ważną rolę w siatkówce pełni zagrywka. W pierwszej odsłonie Aluron Virtu Warta Zawiercie już od początku prowadziło 3:0, ale dzięki dobrzej grze w polu serwisowym naszego zawodnika – Kert Toobal, Miedziowa drużyna odrobiła straty. Po kolejnym asie, tym razem Jakuba Ziobrowskiego, lubinianie wyszli na prowadzenie do momentu wejścia na zagrywkę Mateusza Malinowskiego, który doprowadził do zakończenia tej partii do 22.

Drugi set okazał się zwycięski również dla gospodarzy, a przyczynili się do tego mocno Marcin Waliński, Michał Masny, Krzysztof Rejno czy Kamil Semiuk. Ich dobra gra pozwoliła drużynie ”Jurajskich Rycerzy” wygrać seta z pięciopunktową przewagą. Warto jednak zauważyć tutaj grę naszych zawodników – Jakuba Ziobrowskiego i Masahiro Yanagida, którzy do remisu po 11 dzielnie walczyli o każdy punkt!

Kolejny set to zdecydowanie przewaga naszej drużyny. W polu serwisowym świetnie spisywał się Mariusz Marcyniak, który doprowadził do wyniku 4:1. Dzięki asom serwisowym Masahiro Yanagida miedziowi prowadzili już 15:8, atakując jednocześnie z 82 procentową skutecznością. Nie do zatrzymania był również w tej patri – Jakub Ziobrowski! Bardzo dobra gra całego zespołu doprowadziła do zamknięcia tego seta wynikiem 25:15!!

Poderwani świetną grą lubinianie w kolejnym secie rozpoczęli od prowadzenia. Po asie serwisowym Masahiro Yanagida Cuprum Lubin prowadził już 9:6. Zawiercianie jednak odrobili straty, a gra cały czas ocierała się o remis do wyniku po 19. Niestety po skutecznych atakach Mateusza Malinowskiego i asie serwisowym Marcina Walińskiego, to gospodarze wyszli na prowadzenie nie oddając zwycięstwa w tym spotkaniu.

Nasi siatkarze po tym pojedynku udają się na zasłużoną przerwę świąteczną, by zebrać siły na kolejną rundę PlusLigi i sprawić jeszcze nie jedną niespodziankę w przyszłym roku!

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1 (25:22, 25:20, 15:25, 25:23)

Aluron: Malinowski, Masny, Waliński, Rejno, Semeniuk, Gawryszewski, Koga (libero) oraz Dosanjh, Żuk, Bociek

Cuprum: Toobal, Marcyniak, Smoliński, Yanagida, Grobelny, Ziobrowski, Gruszczyński (libero) oraz Makoś (libero), Boruch, Wachnik, Gorzkiewicz, Biegun

MVP: Michał Masny

/Z/