Niedzielna walka o punkty w Nysie

AKTUALNOŚCI, MECZE

Plusligowy grudzień rozpoczynamy wyjazdowym starciem ze Stalą Nysa. Już jutro o 20:30 zmierzymy się z zespołem Daniela Plińskiego w ramach 10. kolejki rozgrywek. 

Stal Nysa w tym sezonie miała trudny początek, bo nie zanotowała jeszcze zwycięstwa. Z nowym trenerem – Danielem Plińskim – gra jednak na coraz lepszym poziomie. W ostatnim spotkaniu wyrwała punkt Indykpolowi AZS Olsztyn, ulegając w tie-breaku. Podobny rezultat w poprzednim spotkaniu mamy my – w piątym secie minimalnie ulegliśmy rywalowi. Obie drużyny będą więc jutro głodne walki, punktów i zwycięstwa. Liczymy na dobre spotkanie.

– Do meczu z Nysą podchodzimy jak do każdego innego. Nie da się podzielić zaangażowania, zawsze musimy dawać z siebie 100%. Sztuką jest, aby poziom naszej gry nie zależał od przeciwnika, z którym gramy, tylko zawsze stał na dobrym wysokim poziomie – mówi Tomasz Kowalski, II trener naszego zespołu – Drużyna z Nysy pomimo swoich problemów w tabeli prezentuje w ostatnim czasie lepszą grę. Zespół jest bardziej opanowany i zaczął kontrolować emocję, co doprowadziło ich do dwóch tie-breaków w ostatnich dwóch meczach. W PlusLidze nie ma słabych zespołów: z każdym można przegrać i wygrać – kończy szkoleniowiec.

Liderem nyskiej ekipy jest Wassim Ben Tara, będący wiceliderem rankingu punktujących PlusLigi z dorobkiem 169 punktów. Uważać należy także na zagrywkę zawodnika Stali – Mitchella Stahla. Środkowy do tej pory zaserwował 22 asy i jest na drugim miejscu rankingu zagrywających. W naszej drużynie natomiast najlepiej punktującym i serwującym jest atakujący Remigiusz Kapica.

Mecz w Nysie rozegramy jutro wieczorem o godzinie 20:30. Transmisję na żywo przeprowadzi jak zawsze telewizja Polsat Sport. Mocno trzymajcie za nas kciuki przed telewizorami!

10. kolejka PlusLigi 2021/2022

Stal Nysa – Cuprum Lubin

Niedziela (5.12), godz. 20:30, Hala Nysa, ul. Sudecka 23, Nysa