Niepokonana młodzież

AKTUALNOŚCI

W tym tygodniu grała również nasza młodzież. Wszystkie grupy rozegrały, aż 6 spotkań.

W Młodej Lidze zespół Pawła Szabelskiego podejmował na własnym parkiecie zespół BBTS Bielsko-Biała. Dzięki bardzo dobrej grze w przyjęciu, i wysokiej skuteczności w ataku, zespół zanotował pierwsze zwycięstwo na koncie, wygrywając w 3 setach!

Natomiast pracowity tydzień mieli juniorzy który w środę na parkiecie hali RCS podejmowali MKS Ikara Legnica, natomiast w niedzielę na wyjeździe mierzyli się z KS Bielawianka Bester. Oba mecze wygrali stosunkiem setów 3: 0.

Zespół kadetów prowadzony przez Kamila Jaza udał się na mecz 4 kolejki podgrupy B, gdzie podejmował lokalnego rywala SPS Chrobry Głogów. Po zaciętym boju z dużą ilością błędów własnych wygrali z przeciwnikiem 3:1 i dalej liderują w podgrupie B.

Inaugurację na parkietach Dolnośląskiej Ligi Młodzików zaliczył nasz najmłodszy zespół, prowadzony przez Daniela Dłużniakiewicza. W pierwszym meczu gra naszego zespołu była chaotyczna, spowodowane było to zapewne stresem wynikającym z rozpoczęcia sezonu 2016/2017. Mimo to pierwsza potyczka padła łupem „miedziowych” 2:0 którzy mierzyli się z MKS Pogoń Góra, natomiast w drugim meczu zdominowali przeciwnika z Głogowa wygrywając bardzo znacząco 2:0.

Warto zaznaczyć, że we wszystkich spotkaniach o Mistrzostwo Dolnego Śląska żadna drużyna nie przegrała jeszcze meczu i wszystkie zespoły liderują w swoich rozgrywkach wiekowych. Oby tak dalej!

Wyniki:
Młoda Liga:
Cuprum Lubin-BBTS Bielsko-Biała 3;0 (23,23,20)

Juniorzy:
Cuprum Lubin-MKS Ikar Legnica 3:0 (17,19,16)
KS Bielawianka Bester-Cuprum Lubin 0:3 (-15,-16,-18)

Kadeci:
SPS Chrobry Głogów-Cuprum Lubin 3:1 (-21,-21,25,-16)

Młodzicy:
Cuprum Lubin-MKS Pogoń Góra 2:0 (18,20)
Cuprum Lubin-SPS Chrobry Głogów 2:0 (3,5)