Niezwykle ważne spotkanie

AKTUALNOŚCI, BILETY, MECZE

Koniec sezonu 2021/2022 widnieje na horyzoncie. Teraz każdy punkt do tabeli ma wagę złota. Jutro na własnym terenie rozegramy niezwykle ważne spotkanie, bo zmierzymy się z PSG Stalą Nysa. Zapraszamy do hali RCS w Lubinie!

W ostatnim czasie pokonaliśmy w tie-breaku dwie drużyny z naszej części tabeli – Cerrad Eneę Czarnych Radom oraz LUK Lublin. Jutro zmierzymy się z PSG Stalą Nysa i zrobimy wszystko, by także odnieść zwycięstwo. Oczywiście wiemy doskonale, że dla naszych rywali spotkanie to także będzie niezwykle ważne i również zrobią, co w swojej mocy. Nysianie w ostatnim meczu triumfowali. Na własnym boisku pokonali 3:1 Indykpol AZS Olsztyn, zdobywając komplet punktów. Wciąż zajmują jednak ostatnią pozycję w tabeli, mając 12 punktów i 3 wygrane mecze.

Historia plusligowych spotkań naszej miedziowej drużyny z zespołem z Nysy nie jest długa, bo Stal do ekstraklasy dołączyła w zeszłym sezonie, kończąc uprzednio zmagania sezonu 2019/2020 ze złotym medalem 1. ligi mężczyzn. Przed ten krótki czas graliśmy ze Stalą trzykrotnie i za każdym razem odnosiliśmy zwycięstwo. Liczymy na przedłużenie tej serii. Warto wspomnieć, że najlepiej punktującym w zespole z Nysy jest atakujący Wassim Ben Tara, znajdujący się na bardzo wysokim drugim miejscu klasyfikacji punktujących (390 pkt).

Przypominamy, że przychód ze sprzedaży biletów na jutrzejsze spotkanie z PSG Stalą Nysa w całości przekażemy na pomoc ludności cywilnej dotkniętej tragicznymi skutkami wojny w Ukrainie. Bilety do nabycia TUTAJ lub stacjonarnie w kasie hali Regionalnego Centrum Sportowego. Do zakupu zachęcamy też tych, którzy z różnych powodów nie mogą być z nami na żywo. Dorzućcie swoją małą cegiełkę na pomoc potrzebującym! Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport.

23. kolejka PlusLigi 2021/2022

Cuprum Lubin – PSG Stal Nysa

Sobota (12.03.2022), godz. 20:30, HWS Regionalnego Centrum Sportowego, ul. Odrodzenia 28b, Lubin