Ostatni mecz fazy zasadniczej.

AKTUALNOŚCI

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej podejmowaliśmy na własnym parkiecie zespół AZS Częstochowa. Nasz zespół wyszedł w najmocniejszym składzie i z wielką wolą zwycięstwa. Pierwszy set nie układał się do końca po naszej myśli. Nie potrafiliśmy skończyć ataku a przeciwnik skrupulatnie realizował założenia taktyczne co przynosiło zamierzony efekt. Set charakteryzował się walką o każdy punkt i zaciętymi wymianami. Był to również najbardziej wyrównany set. Dzięki chłodnej głowie i ogromnemu doświadczeniu naszego zespołu pierwsza partia padła naszym łupem 25:23.

Drugi set to istny popis gry naszego zespołu. Piłki na skrzydła świetnie dystrybuował Grzegorz Łomacz, a w ataku świetnie spisywali się Robert Taht oraz Łukasz Kaczmarek. Od początku seta sukcesywnie budowaliśmy przewagę, już po pierwszych akacjach prowadziliśmy 6:1. Bardzo dobra gra w obronie oraz wspaniała dyspozycja w kontrze pozwoliła nam zdemolować rywala, który musiał uznać w tym secie wyższość naszych zawodników. Drugi set zakończył się wynikiem bardzo rzadko spotykanym w siatkówce na najwyższym poziomie a mianowicie 25:8!

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia rozpoczęła się dla naszego zespołu od zimnego prysznica. Przeciwnicy wyszli na cztery punkty prowadzenia (0:4), co tylko podrażniło nasz zespół, który ponownie zaczął prezentować swój poziom gry sukcesywnie odrabiając straty. Udało się to już przy stanie 6:6 po efektownym ataku Tahta. Od tego momentu ponownie przejęliśmy inicjatywę i sukcesywnie budowaliśmy przewagę która w środkowej części seta wyniosła pięć punktów (15:10). Słabsza dyspozycja naszych zawodników w polu serwisowym przełożyła się na walkę punkt za punkt z przeciwnikiem spod Jasnej Góry. Ostatecznie również ta partia padła naszym łupem 25:20 a całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania został wybrany nasz kapitan Grzegorz Łomacz.

Cuprum Lubin-AZS Częstochowa 3:0 (23,8,20)