PlusLiga na start! Na początek pojedynek z zawiercianami!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W sobotę rusza sezon 2019/20 w siatkarskiej PlusLidze! W inauguracyjnym meczu nasza drużyna podejmie w hali RCS w Lubinie zespół Aluron Virtu CMC Zawiercie! – Zapraszam wszystkich kibiców zarówno tych co są z nami zawsze i tych nowych! Zróbmy razem fajne widowisko! – powiedział Jędrzej Gruszczyński. 

Po ponad sześciu miesiącach przerwy, ośmiu tygodniach przygotowań, po ciężkiej pracy w hali i na siłowni, a także kilku sparingach podopieczni Marcelo Fronckowiaka wracają na parkiety PlusLigi. Z jakim nastawieniem? – Uważam, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Jest bardzo fajna rywalizacja i zaangażowanie na treningach, co na pewno cieszy. Długo czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu, dlatego nie możemy się już doczekać sobotniego spotkania. Jesteśmy gotowi na wojnę! – zapowiedział Jakub Ziobrowski. – Mamy zupełnie nową drużynę, okres przygotowawczy przepracowaliśmy dobrze i mam nadzieje że przełoży to się na dyspozycje nie tylko w tym pierwszym meczu, ale całym sezonie – dodał z nadzieją Jędrzej Gruszczyński.

W zespole Cuprum Lubin doszło do kilku zmian personalnych zarówno wśród zawodników, jak i sztabu szkoleniowego. Mieszanka spokoju i doświadczenia, a także młodości i szaleństwa ma być kluczem do dobrej atmosfery wewnątrz drużyny, ale i również do lepszej dyspozycji na parkietach PlusLigi. – Mamy wielu nowych zawodników, którzy będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, mamy bardzo fajną atmosferę w drużynie. Uważam, że będziemy bardzo walecznym zespołem w tym sezonie i wierzę, że doda nam to skrzydeł – ocenił Jakub Ziobrowski. Jaki cel stawiają przed sobą zawodnicy Cuprum Lubin? – Mój osobisty cel, to jak najlepsza gra, która pomoże drużynie wygrywać mecze. Myślę, że satysfakcję dałoby nam miejsce premiowane awansem do fazy play-off – powiedział nasz libero. – Celów jak zawsze jest bardzo wiele, m.in. będę się skupiał na jak najcięższej pracy, by wnieść do drużyny jak najwięcej. Satysfakcojonwałoby mnie wejście do pierwszej „8”, dlatego nic nam nie pozostaje jak do tego dążyć – dodał atakujący Miedziowych.

Los bywa przewrotny, w ubiegłym sezonie rundę zasadniczą kończyliśmy grając z zespołem Aluron Virtu Warta Zawiercie, a teraz nowy sezon rozpoczniemy z tą samą drużyną z lekko zmienioną nazwą. – Oba mecze były z nimi ciężkie. Był i dalej jest to zespół o dużym potencjalne ofensywnym , w zeszłym sezonie ta drużyna grała bardzo dobrze, co przełożyło się na jej ostateczne miejsce w lidze – skomentował ubiegłoroczną rywalizację Jędrzej Gruszczyński, a Jakub Ziobrowski dodał. – W sobotę rozpoczynamy nowy sezon i jesteśmy bojowo nastawieni na spotkanie inauguracyjne. 

W ubiegłym sezonie kibice Cuprum Lubin i Aluron Virtu CMC Zawiercie stworzyli niesamowite widowisko. I tym razem nasi kibice przyszykowali niesamowitą oprawę, a na mecz do lubińskiej hali RCS wybiera się również spora grupa kibiców z Zawiercia. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy na jutrzejszy pojedynek wspólnie z naszymi zawodnikami! – Kibice zawsze są z nami i nas wspierają, także wiem że nawet bez specjalnego zaproszenia się na nim pojawią ale mimo wszystko, zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki na jutrzejsze spotkanie, które na pewno dostarczy wielu emocji – zapewnił Jakub Ziobrowski, a Jędrzej Gruszczyński dodał. – Zapraszam wszystkich kibiców zarówno tych co są z nami zawsze, jak i tych nowych! Zróbmy razem fajne widowisko!!

Bilety na mecz pomiędzy Cuprum Lubin i Aluron Virtu CMC Zawiercie dostępne tutaj.