Po raz pierwszy ligowy mecz w Krakowie!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Już jutro, w sobotę 21 stycznia będziemy mieć okazję, by przetestować nową halę na siatkarskiej mapie PlusLigi. W ramach 21. kolejki zmierzymy się na wyjeździe z tegorocznym beniaminkiem – Barkomem Każany Lwów. Początek meczu o godz. 17:30.

Sam Kraków znamy dość dobrze, bo przecież w tym mieście odbywały się dwie ostatnie edycje plażowych rozgrywek PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Na dodatek wspominamy go bardzo miło, bo z obydwóch turniejów wróciliśmy szczęśliwi z brązowymi medalami na szyjach za zajęcie 3. miejsca. Teraz jednak będzie szansa, by zagrać w Krakowie nie na zewnątrz, a w hali. Konkretnie w HWS Suche Stawy, który to obiekt jest „domem” tegorocznego ligowego beniaminka z Ukrainy – Barkomu Każany Lwów.

Drużyna ze Lwowa jest naszym sąsiadem w ligowej tabeli. Na koncie mamy tyle samo punktów: 18, jednak jedną pozycję wyżej znajduje się nasz zespół. Wszystko przez liczbę wygranych meczów, których mamy 7, a lwowianie tylko 4. Do tej pory udało im się pokonać Cerrad Eneę Czarnych Radom, GKS Katowice, BBTS Bielsko-Biała oraz… PGE Skrę Bełchatów. Punkty zbierali jednak w pięciosetowych starciach, które nie kończyły się ich zwycięstwem. Obecnie Barkom jest zespołem, który rozegrał aż 8 tie-breaków, co daje im drugą najwyższą liczbę pięciosetowych spotkań w tym sezonie. Więcej (10) mają tylko bełchatowianie.

Jutrzejsze spotkanie należy do gatunku tych „za sześć punktów” i zadecyduje o układzie pozycji w tabeli. W szczególności musimy uważać na Vladyslava Shchurova, najlepszego blokującego Barkomu i 2. blokującego ligi. W ataku z pewnością najmocniejszy będzie Vasyl Tupchii, atakujący, który zdobył już 333 punkty. Patrząc na statystyki drużynowe, jesteśmy lepsi na zagrywce (111 asów do 93 rywali), ale w bloku przodują przeciwnicy (157 do 136 bloków). Ten mecz z pewnością będzie niezwykle zacięty, gdyż ekipa trenera Ugisa Krastinsa to bardzo waleczna drużyna.

Początek meczu z Barkomem Każany Lwów o godzinie 17:30. Zapraszamy na transmisję telewizyjną do Polsatu Sport. Trzymajcie za nas kciuki!

21. kolejka PlusLigi 2022/2023

Barkom Każany Lwów – Cuprum Lubin

21.01 (sobota), godz. 17:30, HWS Suche Stawy, ul. Ptaszyckiego 4, Suche Stawy