Po trzech meczach domowych czas na wyjazd

AKTUALNOŚCI, MECZE

Sezon powoli zmierza do końca, ale my nie zwalniamy tempa. Przed nami dwa bardzo wymagające wyjazdowe starcia. Pierwsze z nich już w sobotę przeciwko Asseco Resovii Rzeszów. W hali Podpromie rozpoczniemy walkę o godzinie 17:30.

W meczu pierwszej rundy pokonaliśmy rzeszowski zespół w czterech setach, a najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany nasz rozgrywający Miguel Tavares Rodrigues. Zaserwował wtedy 2 asy i trzykrotnie zablokował rywali. Na naszą korzyść przemawia również (choć minimalnie) bilans meczów. Do tej pory mierzyliśmy się z rzeszowianami 13 razy, z czego 7 gier zakończyło się naszym triumfem, a 6 zwycięstwem drużyny z Podkarpacia.

Spójrzmy jednak na aktualny stan rzeczy. Ekipa z Rzeszowa jest na fali wznoszącej, ale my również spisujemy się wspaniale. Spodziewamy się więc widowiskowego starcia! Sobotni mecz będzie dla naszego zespołu drugim w tym tygodniu, jednak naszym zawodnikom to nie sprawia problemu. – Dostaliśmy jeden dzień wolnego po meczu z MKS-em Będzin, odpoczęliśmy i na walkę z Resovią pojedziemy w pełni sił – mówi Szymon Jakubiszak – Rzeszowska drużyna jest bardzo mocna w wielu elementach, ale to, co od razu rzuca się w oczy, to ich bardzo agresywna zagrywka – analizuje nasz środkowy. Rzeczywiście aż dwóch graczy z ekipy Alberto Giulianiego znajduje się w najlepszej piątce rankingu zagrywających PlusLigi. Są to Klemen Čebulj oraz Karol Butryn.

Spotkanie odbędzie się w ramach zaległej 21. kolejki PlusLigi. Początek o godzinie 17:30 na kanale Polsatu Sport. Trzymajcie kciuki za miedziową drużynę!

Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin

13 lutego (sobota), godz. 17:30, Hala Podpromie, ul. Podpromie 10, Rzeszów