Pomeczowa regeneracja Miedziowych siatkarzy…

AKTUALNOŚCI

Głęboki relaks bez grawitacji, bez dotyku, bez czasu- tak najkrócej można opisać floating.

Niewątpliwie jeden z największych wynalazków w dziedzinie  relaksacji, regeneracji i rehabilitacji.

Metoda ta znana jest na świecie już ponad 70 lat. Od ponad 50 lat stosowana jest w sporcie zawodowym. W kończącym się sezonie również drużyna  Cuprum Lubin  stosowała terapię float. Partnerem Technicznym dbającym o odnowę biologiczną siatkarzy było centrum floatingu Float Lubin, prowadzone przez Katarzynę Stasiak.

Co to jest  floating?

Floating wykorzystuje właściwości i dobrodziejstwo znanych od wieków kąpieli solankowych i kąpieli w Morzu Martwym. Polega na swobodnym unoszeniu się ciała na powierzchni osolonej wody z równoczesnym odizolowaniem od bodźców zewnętrznych. Podczas floatingu mięśnie rozluźniają się, znikają wszystkie napięcia, umysł wycisza się. Skutki pojedynczej sesji są natychmiastowe. Badania dowodzą że 1 godzina floatingu regeneruje organizm jak 4 godziny głębokiego snu.

Dlaczego sportowcy stosują floating?

Dzięki floatingowi zwiększa się wydajności treningów, obniża ryzyko wystąpienia kontuzji, niweluje się kwas mlekowy, a organizm lepiej regeneruje się po obrażeniach i intensywnym wysiłku.

– Sesja floatingu to niesamowite uczucie… – mówi Jakub Wachnik, przyjmujący Miedziowych – Trzy najważniejsze korzysci dla sportowca? To odprężenie, regeneracja i…..cisza!

Ale floating jest nie tylko dla sportowców!

Jeżeli czujesz się przemęczony, odczuwasz przewlekłe bóle, żyjesz w ciągłym stresie i chcesz w szybki sposób się odprężyć  to floating jest również dla Ciebie.

Korzystanie z kabiny pomaga także w leczeniu: migren, artretyzmu, reumatyzmu, reumatoidalnego zapalenie stawów, nerwobóli mięśni, bezsenności, depresji.  Jest to naturalna metoda walki z chronicznym bólami kręgosłupa, karku, głowy, czy stawów. Więcej informacji o floatingu znajdziesz na stronie naszego Partnera Technicznego www.floatlubin.pl.