Powalczyć o punkty u beniaminka

AKTUALNOŚCI, MECZE

Za nami już siedem kolejek siatkarskiej PlusLigi. Nadszedł czas na starcie z tegorocznym beniaminkiem – LUK Lublin. Będzie to mecz wyjątkowy, bo po raz pierwszy zmierzą się ze sobą siatkarskie drużyny z Lubina i Lublina.

Na początek warto przedstawić zespół, który w tym sezonie debiutuje w PlusLidze. LUK Lublin został założony w 2013 roku i bardzo szybko przeszedł przez wszystkie szczeble rozgrywkowe. W zeszłym sezonie lublinianie zdobyli mistrzostwo Tauron 1. Ligi i uzyskali awans do ekstraklasy. Trenerem naszego niedzielnego rywala jest Dariusz Daszkiewicz.

W drużynie z Lublina występują tacy gracze jak Wojciech Sobala, Jan Nowakowski czy Dustin Watten. Po drugiej stronie siatki zobaczymy także trzech zawodników, którzy występowali kiedyś w naszym klubie: Szymona Romacia, Jakuba Wachnika i Wojciecha Włodarczyka.

Po siedmiu kolejkach LUK Lublin znajduje się na 11. miejscu w tabeli z bilansem 2 zwycięstw i 5 porażek. Liderem zespołu i najlepiej punktującym graczem jest atakujący Bartosz Filipiak, który w rankingu PlusLigi ma tylko jeden punkt mniej od naszego Remigiusza Kapicy.

Mecz z drużyną LUK Lublin rozegramy w niedzielę o godzinie 17:30. Transmisję na żywo ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Liczymy na Wasz gorący doping sprzed telewizorów!

8. kolejka PlusLigi 2021/2022

LUK Lublin – Cuprum Lubin

Niedziela (21.11), godz. 17:30, HSW Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 8, Lublin