Rusek: Czeka nas ciężka przeprawa

AKTUALNOŚCI

Po prawie miesiącu przerwy siatkarze PlusLigi wracają na parkiety. Przed nami 12. kolejka rundy zasadniczej, w której Cuprum Lubin zmierzy się na wyjeździe z obecnym liderem tabeli ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Przed „miedziowymi” niełatwe zadanie. Nie dosyć, że przeciwnik wymagający to jeszcze dopiero w poniedziałek dołączyli do nich koledzy, którzy uczestniczyli w berlińskim turnieju kontynentalnym do Igrzysk Olimpijskich, tj. Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek i Marcus Böhme. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest jednak w podobnej sytuacji i również trenuje w pełnym składzie dopiero drugi dzień. – Tak naprawdę to sami się zastanawiamy, jak się to wszystko potoczy po tak obfitej przerwie – mówi nasz libero Paweł Rusek. – Wiemy, że trzeba znowu wpaść w rytm meczowy i powinno być dobrze, Na pewno będziemy w środę walczyć – kontynuuje z uśmiechem siatkarz.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to obecnie lider tabeli PlusLigi, który na swoim koncie ma tylko jedną porażkę. Lepszą drużyną okazał się do tej pory tylko LOTOS Trefl Gdańsk, który po pięciosetowym boju pokonał w hali Azoty podopiecznych Ferdinando De Giorgiego. – Wiemy, że czeka nas ciężka przeprawa. Szanse jednak jak zawsze są równe – mówi Paweł Rusek. Na pewno wierzymy, że możemy wywieźć z Kędzierzyna cenne punkty – kontynuuje libero „miedziowych”.

Cuprum Lubin również do tej pory prezentuje się bardzo solidnie na PlusLigowych parkietach. Przed przerwą w rozgrywaniu spotkań podopieczni trenera Cretu pokonali 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz i umocnili się na 6. miejscu w tabeli. – W środę spotkają się dwie drużyny, które tworzą świetny kolektyw, dlatego mam nadzieję, że będzie to emocjonujące widowisko – mówi nasz libero. – ZAKSA ma wiele atutów i wiemy, że jednym z nich jest mała ilość prostych błędów. Zdajemy więc sobie sprawę z tego, że każdy punkt będziemy musieli sobie sami wywalczyć – zakończył Paweł Rusek.

Początek spotkania zaplanowano na 18:30. Do Kędzierzyna-Koźla wybiera się grupa naszych kibiców, dlatego mamy nadzieję, że „miedziowy” niesieni dopingiem swoich sympatyków będą w stanie sprawić niespodziankę w hali Azoty.