Rusek: Każdy z nas daje coś temu zespołowi

AKTUALNOŚCI

Już dziś nasi siatkarze rozegrają kolejny mecz w walce o utrzymanie 5-tej pozycji w lidze, którą zajmowali po rundzie zasadniczej. Na naszej drodze stanie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Bilans spotkań obu drużyn w tym sezonie wypada dla „miedziowych” dość korzystnie. Warto wspomnieć, że w pierwszej rundzie fazy zasadniczej w kędzierzyńskiej hali odnieśliśmy pierwsze tak ważne zwycięstwo, z wyżej notowaną ekipą, pokonując ZAKSĘ 3:2. Niemniej jednak zespół prowadzony przez Sebastiana Świderskiego nadal pozostaje bardzo groźnym przeciwnikiem, w którego szeregach nie brakuje dobrych siatkarzy, włączając w to Pawła Zagumnego oraz Pawła Zatorskiego – obecnych mistrzów świata. – Szanse są jak zawsze równe – mówi przed spotkaniem nasz libero Paweł Rusek. – Na pewno będzie to ciężki pojedynek i o jego wyniku zadecydują detale. Myślę, że ważnym elementem w dzisiejszym spotkaniu może okazać się zagrywka – kontynuuje nasz siatkarz.

W dalszej części sezonu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle borykała się z problemami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami podstawowych graczy. Obecnie wszyscy siatkarze Sebastiana Świderskiego wrócili do zdrowia i w komplecie stawili się w Lubinie. Podczas drugiego pojedynku rundy zasadniczej lubińska hala była szczęśliwa dla gospodarzy, którzy na własnym parkiecie pokonali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0. Mamy więc nadzieję, że także dzisiaj zarówno znajomy parkiet jak i niezawodni kibice pomogą „miedziowym”. – Myślę, że łatwych przeciwników w PlusLidze nie ma, a ZAKSA nawet z kontuzjami jest bardzo groźna – mówi Paweł Rusek. – Obecnie grają praktycznie wszyscy, wiec można powiedzieć, że ich plaga kontuzji jest już za nimi. Do tej pory udało nam się z nimi dwa razy wygrać. Fajnie będzie, jeśli uda się nam również po raz trzeci – kontynuuje z uśmiechem libero „miedziowych”.

Dotychczasowe mecze oraz zwycięstwa spowodowały, że nastroje w Cuprum Lubin przed dzisiejszym spotkaniem są bardzo dobre. Wszyscy nastawiają się na ciężkie mecze o pozostanie w walce o 5-tą pozycję w lidze. – Myślę, że w naszej drużynie najważniejszy jest kolektyw. To, że każdy z nas daje coś temu zespołowi, a trener odpowiednio to wykorzystuje – mówi Paweł Rusek. – Zajęliśmy piąte miejsce w rundzie zasadniczej, ale faza play-off to inna bajka i wszystko może się zdarzyć. Wiadomo jednak, że będziemy bardzo szczęśliwi, jeśli uda się to piąte miejsce utrzymać – kończy z uśmiechem nasz sympatyczny „Rufio”.

Dzisiejsze spotkanie zostanie rozegrane w hali Regionalnego Centrum Sportowego przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 18:00. Mamy nadzieję, że kibice Cuprum Lubin tłumnie zjawią się w hali, aby swoim dopingiem wspierać naszych chłopaków. Zapraszamy! :)