Ślepsk Malow Suwałki pokonany

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Na zakończenie 21. kolejki PlusLigi zanotowaliśmy kolejne zwycięstwo przed własną publicznością. W poniedziałkowy wieczór pokonaliśmy u siebie Ślepsk Malow Suwałki 3:1.

Jakub Strulak rozpoczął mecz od punktowego bloku (1:0), mimo takiego otwarcia początek okazał się bardzo wyrównany (7:7). Dobry fragment gry Ferensa i Bergera i trener Kwapisiewicz poprosił o czas (14:11). Jednak ta przewaga nie trwała zbyt długo, po punktowym bloku Ślepska, znów na tablicy wyników był remis (17:17). As serwisowy Pawła Pietraszko (22:19). Seta zakończył skutecznym atakiem Wojciech Ferens (25:23).

Suwałczanie nie zamierzali jednak odpuścić i drugi set zaczęli zdecydowanie lepiej (6:3). Dwa błędy z rzędu po naszej stornie, co pozwoliło gościom utrzymać wysoką przewagę (9:16).  Z pola zagrywki punktuje Paweł Halaba, a za chwilę skutecznym atakiem Ziga Stern zamyka partię numer dwa (16:25).

Ślepsk idąc za ciosem dobrze otworzył następnego seta. Bartosz Filipiak posłał dwa asy serwisowe (2:5). W meczu zrobiło się nerwowo, Alex Berger z czerwoną kartką (4:10). Wróciliśmy jednak do gry i zbliżyliśmy się do rywala (15:16). Po autowym ataku Pawła Halaby, w decydującym momencie seta mieliśmy remis (22:22). Punkt bezpośrednio z pola zagrywki Pietraszko dał piłkę setową, a Berger przypieczętował zwycięstwo w tym nerwowym secie (25:23).

Dla odmiany czwartego seta lepiej otworzyli Miedziowi, as serwisowy Kamila Kwasowskiego, a zaraz później dwie punktowe zagrywki Pietraszko (6:3). Ślepsk starał się odrabiać straty, dobrą zmianę dał Bartosz Firszt (10:6), ale wciąż pojawiały się błędy własne. Po ataku Hanesa prowadziliśmy już dziesięcioma punktami (23:13). Cały mecz zakończył atakiem Kamil Kwasowski (25:14).