Środek siatki zaczynamy solidnie

AKTUALNOŚCI

To będzie jego czwarty sezon w Lubinie. Przemysław Smoliński, bo o nim mowa, zostaje wśród Miedziowych. Nasz środkowy, to jeden z zawodników, którzy poprzedni sezon mogą uznać za udany. Zagrał we wszystkich 24 spotkaniach, w większości w pierwszym składzie, łącznie zdobył dla drużyny 164 punkty i skończył rozgrywki ze średnią 54% ataków punktowych. Zawodnik solidny na swojej pozycji, to jego niewątpliwy atut.

Czy po tych trzech sezonach zadomowiłeś się trochę w Lubinie?

Od samego początku bardzo podoba mi się hala w Lubinie. Przez 3 sezony zdążyłem poznać uroki tego miasta. Uważam, że ma ono duży potencjał i ciągle się rozwija. Bardzo dobrze czuje się w tym mieście i cieszę się, że spędzę tu kolejny sezon.

Czy masz swoje ulubione miejsca?

Moim ulubionym miejscem w Lubinie jest hala sportowa. Spędzam tu najwięcej czasu, rozgrywamy w niej bardzo emocjonujące mecze. W wolnym czasie chętnie jeżdżę do Wrocławia. Spaceruje po Starym Mieście i chodzę do kina.

Czy jesteś zadowolony ze swojej gry w poprzednim sezonie?

W poprzednim sezonie zagrałem w pierwszym składzie praktycznie wszystkie mecze – od pierwszych sparingów, po ostatnie mecze ligowe. Uważam, że zagrałem dobrze, ale staram się ciągle rozwijać swoje umiejętności i dołożę wszelkich starań, żeby poziom mojej gry był na jeszcze wyższym poziomie.

Jaki to będzie według Ciebie sezon? Czego oczekujesz?

Sezon 2020/2021 w związku z ustaleniami Ligi będzie dłuższy niż zazwyczaj. W tym sezonie wszystkie mecze będą rozgrywane głównie w weekendy. Oczekuje od tego sezonu lepszego wyniku, niż w ubiegłym roku. Liczę na to, że każdy z zawodników wniesie do drużyny dużo ambicji i zaangażowania, co przełoży się na poziom sportowy drużyny i jakość rozgrywanych meczów.