Środowy sprawdzian w Radomiu

AKTUALNOŚCI, MECZE

Na horyzoncie kolejny wyjazdowy mecz. Jutro ekipa Marcelo Fronckowiaka zawita w Radomiu i tam zmierzy się z miejscową drużyną Cerradu Enei Czarnych. Początek meczu o 20:30.

Mecz z Czarnymi będzie pierwszym spotkaniem drużyn w tym sezonie. Ostatnie starcie ekip miało miejsce niespełna rok temu, gdy 13 listopada 2019 roku w lubińskim RCS-ie Miedziowi podjęli rywali z Radomia. Rewanż zaplanowany był na marzec, ale wstrzymanie rozgrywek w związku z epidemią skutecznie unicestwiło te plany. Ostatni raz zawodnicy Cuprum grali w radomskim MOSiRze 18 stycznia 2019 roku.

Największym zagrożeniem w drużynie Cerradu będą atakujący Daniel Gąsior i przyjmujący Brenden Sander. Wcześniej najskuteczniejszym zawodnikiem był Dawid Konarski, jednak podczas dwóch ostatnich spotkań nie był obecny w składzie Czarnych. Możliwe jednak, że na środowy mecz wróci. U nas natomiast najskuteczniejszy jest Ronald Jimenez, który w niedzielnym meczu zdobył aż 31 punktów. Do tej pory Jimenez uzbierał na swoim koncie 111 oczek.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach zaległej 7. kolejki PlusLigi. Odbędzie się w środę 4 listopada o godzinie 20:30 w radomskim MOSiRze. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Cerrad Enea Czarni Radom – Cuprum Lubin

4 listopada (środa), godz. 20:30, MOSiR w Radomiu, ul. Narutowicza 9, Radom