Staropolanka Cuprum Lubin z awansem do półfinału PreZero GP!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Trzeci dzień i trzecie zwycięstwo naszej drużyny w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki! Miedziowi są jedną z dwóch ekip (obok LUK Politechniki Lublin), które nie przegrały jeszcze żadnego spotkania w turnieju w Krakowie. Dziś pokonaliśmy w dwóch setach Projekt Warszawa i awansowaliśmy bezpośrednio do półfinału rozgrywek!

W trzecim dniu turnieju słońce towarzyszyło nam od początku do końca. Trener Paweł Rusek wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia, więc w wyjściowej czwórce wybiegli ci sami, co w poprzednie dwa dni: Marcin Waliński, Remigiusz Kapica, Michał Gierżot i Przemysław Stępień. Początek był wyrównany (6:6), ale gdy w pole serwisowe wkroczył Marcin Waliński wyszliśmy na prowadzenie 10:7 za sprawą świetnej zagrywki naszego przyjmującego. Ta kilkupunktowa przewaga utrzymała się już do końca, a nasza ekipa po prostu bawiła się grą.

Drugą partię lepiej rozpoczęli nasi rywale. Budowali przewagę i za chwilę było już 9:12. Musieliśmy szybko reagować i rzeczywiście się udało. Skuteczne ataki i sprytne zagrania na siatce pozwoliły zrównać się 14:14. Dobrze prezentował się nasz rozgrywający Przemek Stępień, który potrafił zgubić blok przeciwnika. Dzięki temu nasza przewaga wzrosła do 2 punktów (17:15). Warszawianie długo nie byli w stanie nawiązać równej walki, ale w końcówce się przebudzili. Zbliżyli się na oczko (23:24) i zaczęło się robić gorąco. Mecz zakończył Michał Gierżot skutecznym atakiem z lewego skrzydła.

Staropolanka Cuprum Lubin – Projekt Warszawa 2:0 (25:19, 25:23)

Jutro rano drużyny po prawej stronie drabinki będą walczyć o półfinał, który zaplanowano na godzinę 14:45. My już wiemy, że w tym półfinale zagramy. Natomiast o godzinie 16:00 odbędzie się mecz o 3. miejsce, a wielki finał turnieju PreZero Grand Prix PLS będzie miał miejsce o godz. 17:15. Zapowiada się emocjonujący dzień! Transmisje z meczów na kanałach Polsatu Sport. Trzymajcie mocno kciuki!