Start przygotowań 10 sierpnia!

AKTUALNOŚCI

Już w najbliższy poniedziałek 10 sierpnia drużyna Cuprum Lubin rozpocznie swoje przygotowania do sezonu 2015/2016. Po bardzo udanych, zakończonych na 7. miejscu, debiutanckich rozgrywkach w PlusLidze „miedziowi” bardzo ambitnie podchodzą do kolejnego roku zmagań w siatkarskiej elicie.

Wszystkie treningi zespół Cuprum będzie odbywał we własnych obiektach w Lubinie. Poza siłownią, spinningiem czy zajęciami na basenie planowane są również zmagania z piłkami na… plaży. W początkowej fazie przygotowań zawodnikom będzie towarzyszył drugi trener zespołu Daniele Capriotti, wraz z trenerem od przygotowania fizycznego Mirko Fasinim. Trener Gheorghe Cretu przebywa bowiem obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Estonii.

Plan spotkań kontrolnych i turniejów towarzyskim nie jest jeszcze potwierdzony. Wiadomo już jednak, że we wrześniu Cuprum Lubin rozegra mecz z reprezentacją Estonii w ramach I Memoriału Jana Rutyńskiego. Skład personalny zespołu będzie na początku przygotowań dosyć niewielki. Na pierwszych treningach pojawią się Maciej Gorzkiewicz, Adam Michalski, Dawid Gunia, Mateusz Malinowski, Paweł Rusek i Marcin Kryś. W późniejszym terminie dołączy do zespołu Łukasz Kaczmarek, który walczy jeszcze o mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej oraz Szymon Romać, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski B. Nie wiadomo, kiedy dołączą do nas Grzegorz Łomacz, Marcin Możdżonek i Wojtek Włodarczyk. Także Estończycy – Keith Pupart i Robert Täht oraz Marcus Böhme prawdopodobnie przyjadą dopiero po mistrzostwach Europy, w których będą walczyć o trofea wraz z reprezentacjami swoich krajów.

Pierwszy oficjalny mecz Cuprum Lubin rozegra z AZSem Politechniką Warszawską. My już nie możemy się doczekać!