Szabelski: pełne zaangażowanie może przynieść korzystny wynik

AKTUALNOŚCI

Już dzisiaj nasi siatkarze rozegrają w swojej hali kolejny mecz. Tym razem w ramach spotkania 13. kolejki PlusLigi podejmować będą Jastrzębski Węgiel.

Oba zespoły są w bojowych nastrojach, ponieważ od wyniku tego meczu zależy również rozstawienie drużyn przed losowaniem par kolejnej rundy Pucharu Polski. Zarówno lubinianom jak i zawodnikom z Jastrzębia Zdroju zależy więc na tym, żeby dopisać do swojego ligowego konta kolejne punkty. – Wychodzimy z założenia, że każde spotkanie traktujemy osobno. Dobre rezultaty pomagają w budowaniu atmosfery, ale przede wszystkim upewniają w przekonaniu, że to co robimy na treningach przynosi wymierny efekt – mówi przed spotkaniem drugi trener Cuprum Lubin Paweł Szabelski. – Jesteśmy po prostu bardziej pewni swoich umiejętności, co pomaga w trakcie meczu podejmować najlepsze decyzje – kończy drugi szkoleniowiec.

Zespół prowadzony przez Roberto Piazzę rozpoczął sezon dość pechowo, bowiem już na początku rozgrywek poważnej kontuzji nabawił się Denis Kaliberda, który miał być podstawowym zawodnikiem w składzie. Ze względu na to jego miejsce musiał zająć dużo bardziej doświadczony Krzysztof Gierczyński, który pierwotnie miał pełnić rolę zmiennika. W początkowej fazie rozgrywek siatkarze Jastrzębskiego Węgla spisywali się dobrze, ulegając jedynie PGE Skrze Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. Ostatnio jednak, w 11. i 12. kolejce PlusLigi dopisali do swojego konta dwie kolejne porażki – z Transferem Bydgoszcz i LOTOSem Treflem Gdańsk. Słabsza postawa siatkarzy Roberto Piazzy pozwala mieć nadzieję na to, że także Cuprum Lubin będzie w stanie powalczyć z tym doświadczonym na PlusLigowych parkietach zespołem jak równy z równym. – Drużyna naszego przeciwnika dysponuje dużą siłą rażenia na zagrywce, ma superofensywnych środkowych, libero, który potrafi wyciągać piłki w obronie „spod ziemi”, rozgrywającego, który potrafi powiązać nogi blokującym przeciwnej drużyny – mówi Szabelski. – A przede wszystkim Michał Łasko, zawodnik, który potrafi zrobić różnice w każdym meczu i przesądzić o losach spotkania – kontynuuje Paweł.

Zawodnicy Gianniego Cretu na pewno myślą o tym, że w dzisiejszym spotkaniu nie są bez szans. Ostatnio bowiem odnotowali na swoim koncie cztery zwycięstwa z rzędu. Dobra, stabilna forma oraz zdecydowanie lepsze nastroje lubinian na pewno przełożą się na zdwojoną chęć odniesienia kolejnej wygranej nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Do tej pory siatkarzom Cuprum udaje się unikać większych kontuzji, więc trener może śmiało korzystać ze wszystkich swoich zawodników. – Naszego przeciwnika nikomu nie trzeba przedstawiać. Wiemy, że żeby ich pokonać trzeba zagrać bardzo mądrze i konsekwentnie na zagrywce, cierpliwie w obronie i efektywnie w kontrataku – opowiada II trener Cuprum. – To, plus pełne zaangażowanie może przynieść nam korzystny wynik – podsumowuje przed spotkaniem Paweł Szabelski.

Zapraszamy wszystkich państwa do kibicowania razem z nami siatkarzom z Lubina. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali przy ul. Odrodzenia 28B. Mamy nadzieję, że zjawicie się tłumnie, aby razem z nami dopingować siatkarzy Cuprum Lubin.