Trommel: Nigdy nie gramy łatwych spotkań

AKTUALNOŚCI

Za nami środowy mecz Pucharu Polski, jednak liga nie zwalnia i nie ma czasu na odpoczynek. Już w sobotę rozegramy kolejny mecz rundy zasadniczej PlusLigi. W ramach spotkań 19. kolejki zmierzymy się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

Nasi przeciwnicy w ligowej tabeli zajmują 8. lokatę. Tym ważniejsze będzie sobotnie spotkanie, ponieważ to tylko dwa miejsca różnicy w porównaniu do lubinian, którzy plasują się obecnie na 6. pozycji. W pierwszym spotkaniu rozegranym między tymi drużynami lepsi byli podopieczni Gheorghe Cretu, którzy zwyciężyli 3:1. Radomianie jednak w lidze spisują się bardzo dobrze i ostatnio odnieśli pewne zwycięstwo nad ekipą z Bielska-Białej. – Ekipa z Radomia dysponuje bardzo dobrą zagrywką, szczególnie we własnej hali, w której czują się bardzo komfortowo. Myślę, że będą starali się dobrze zagrywać i utrzymać nasze przyjęcie jak najdalej od siatki – mówi przed jutrzejszym pojedynkiem przyjmujący Cuprum Lubin Jeroen Trommel. – Moim zdaniem dla nas najtrudniejsze będzie odpowiednie skupienie się i utrzymanie koncentracji. W radomskiej hali jest głośno, a ich zespół na pewno będzie chciał podjąć ryzyko. My musimy trzymać się razem, zagrać dobrze jako zespół i walczyć z nimi naszymi najmocniejszymi elementami, wśród których jest również nasza zagrywka – kontynuuje Holender.

W trzech ostatnich ligowych spotkaniach Cuprum Lubin nie straciło nawet seta i pokonało kolejno ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Indykpol AZS Olsztyn i AZS Politechnikę Warszawską. Pasmo zwycięstw przerwała dopiero pucharowa porażka z PGE Skrą Bełchatów. Mimo przegranej zawodnicy z Lubina zagrali bardzo dobre spotkanie i wywierali sporą presję na obecnych mistrzów Polski. Teraz więc czeka ich pojedynek z przeciwnikiem, który „na papierze” jest niżej notowany. – Nie będzie to łatwe spotkanie. Powiedziałbym nawet, że wręcz przeciwnie, że może być dla nas trudniejsze niż to pucharowe. Jeśli gra się przeciwko bardzo dobrym ekipom to jest z tym związana zdecydowanie mniejsza presja. W przypadku ekipy z Radomia to my jesteśmy wyżej notowanym zespołem, co wpływa na większy stres – mówi Jeroen Trommel. – Dodatkowo nasz zespół nigdy nie gra łatwych spotkań. Może czasami to tak wygląda, ale my naprawdę musimy być bardzo dobrze przygotowani przed każdym meczem i walczyć. W Radomiu do tego wszystkiego jest mała hala z wieloma kibicami, którzy będą przeciwko nam. Zespół Czarnych to grupa bardzo dobrych zawodników, więc musimy być przygotowani na trudny i długi mecz – dodaje nasz przyjmujący.

Nasi siatkarze w dobrych nastrojach wyruszyli do Radomia. Szykują się solidną porcję siatkówki i walki, ponieważ ich dobre występy w lidze powodują, że mało kto traktuje Cuprum Lubin jak typowego „beniaminka”. – Myślę, że nasze dobre występy w jakiś sposób nas naznaczyły. Jako zespół jesteśmy rodzajem ligowej niespodzianki w tym sezonie i obecnie zespoły przeciwne zdecydowanie inaczej szykują się na mecze z nami i chcą odebrać nam punkty. Poniekąd tworzy to dla nas dodatkową presję – mówi Jeroen Trommel. – Chodzi mi o to, że faktycznie gramy dobrze i ze względu na to są wobec nas trochę wyższe oczekiwania. Myślę jednak, że wychodzi nam to na dobre, bo jest to efekt naszej ciężkiej pracy i dobrych występów. Dodatkowo uczy to nas wszystkich grać pod presją, co jest kolejnym krokiem na drodze do stawania się lepszym zespołem – kończy nasz sympatyczny przyjmujący.

Jutro będziemy mocno trzymali kciuki za nasz zespól. Początek meczu w hali MOSiRu zaplanowano na godzinę 17:00. Wspierajcie naszych chłopaków, bo to naprawdę dużo daje :)