Trzeci z rzędu wyjazd. Kierunek: Lublin

AKTUALNOŚCI, MECZE

Miedziowi kończą swoje wyjazdowe plusligowe tournée. Naszym trzecim z rzędu i ostatnim kierunkiem w pierwszej rundzie fazy zasadniczej jest Lublin, gdzie w miejscowej hali Globus zmierzymy się z drużyną LUK Lublin. Transmisja z meczu w telewizji Polsat Sport.

LUK Lublin w PlusLidze gra dopiero drugi sezon, więc historia spotkań między naszymi zespołami nie jest długa. Rozegraliśmy do tej pory zaledwie dwa mecze. Co ciekawe, obydwa rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku po dwuipółgodzinnej walce. Za każdym razem triumfował gospodarz. Czy i tym razem mecz będzie tak samo zacięty, przekonamy się już jutro o godzinie 18:30.

Spotkanie w Lublinie na pewno będzie wyjątkowe dla naszego rozgrywającego Grzegorza Pająka, który w ekipie LUK-a spędził poprzednie dwa sezony. To on kierował grą drużyny, która zdobyła mistrzostwo Tauron 1. Ligi i awansowała na parkiety ekstraklasy. Teraz stanie po drugiej stronie siatki w zespole Miedziowych. My natomiast w drużynie rywali także zobaczymy znane nam twarze. W barwach Cuprum Lubin w przeszłości grało aż 4 zawodników Lublina, tj. Szymon Romać, Mateusz Malinowski, Jakub Wachnik i Wojciech Włodarczyk. Ostatni z wymienionych jest na ten moment najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie. W ligowej tabeli LUK Lublin jest naszym sąsiadem. Plasuje się na 12. miejscu z dorobkiem 16 punktów, my znajdujemy się pozycję niżej, mając na koncie 13 oczek.

Sezon 2022/2023 jest już niemal w połowie fazy zasadniczej. Do końca pierwszej rundy pozostały tylko dwie kolejki, z których jedna rozpoczyna się dziś, a druga zaplanowana jest na najbliższy weekend. W ramach 15. kolejki zmierzymy się z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w najbliższą sobotę we własnej hali o godz. 17:30.

14. kolejka PlusLigi 2022/2023

LUK Lublin – Cuprum Lubin

7.12 (środa), godz. 18:30, HSW Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 8, Lublin