Trzy pytania do …

AKTUALNOŚCI

Za kilka dni powinniśmy poznać decyzję PLPS o naszym być albo nie być w krajowej elicie. Jakie prezes klubu Dariusz Biernat ma przeczucie po wizycie włodarzy ligi w Lubinie?

Przeczucie to jedno, a fakty i procedury to drugie i bardziej na tym drugim musimy się opierać. Komisja, która nas odwiedziła w czwartek mogła wyjechać z Lubina z przekonaniem, że zasługujemy na to, żeby w przyszłym sezonie grać w Plus Lidze. Panowie: Artur Popko i Jacek Grabowski zobaczyli piękny, nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy oraz usłyszeli zapewnienia ze strony Prezydenta Miasta, że Lubin oraz region potrzebuje siatkówki na najwyższym poziomie i będzie wspierać klub. Pozostaje nam poczekać jeszcze parę dni.

Drużyna jest w okresie roztrenowania, a dla was działaczy to czas wytężonej pracy. Rozmowy transferowe są w toku ?
Drużyna po trudnym i długim sezonie trenuje mniej, ale jednak ciągle zawodnicy pracują nad elementami siatkarskimi i ogólnorozwojowymi. Dla działaczy i trenerów to czas wytężonej pracy nad składem na przyszły sezon. Pracy utrudnionej brakiem decyzji, gdzie w przyszłym sezonie będzie grało Cuprum MUNDO Lubin. W naszych głowach jest zespół i to głównie na grę na najwyższym szczeblu rozgrywek, bo mamy przekonanie, że zrobiliśmy wszystko organizacyjne, żeby w przyszłym sezonie, na nowej hali gościły u nas najlepsze ekipy siatkarskie w Polsce.

Na ile te pertraktacje utrudnia fakt, że jeszcze nie wiadomo na którym szczeblu rozgrywek będziemy występować w przyszłym sezonie?

Fakt, że wciąż nie wiemy gdzie będziemy grać na pewno jest sporym utrudnieniem w budowaniu zespołu, chociaż są zawodnicy, którzy wyrażają chęć podpisania tzw. umów warunkowych, które będą obowiązywały tylko i wyłącznie w przypadku przyjęcia nas do PLSu. Jednak my chcemy takie umowy zawierać dopiero po tym jak będziemy mieć absolutną pewność co do przyszłego sezonu. Mamy nadzieję, że jeszcze ten tydzień, Ci z którymi jesteśmy po słowie wytrzymają i będziemy mogli w Lubinie oglądać naprawdę ciekawy zespół.