VIII Memoriał Jana Rutyńskiego za nami!

AKTUALNOŚCI, MECZE

Zakończył się VIII Memoriał Jana Rutyńskiego. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy po raz kolejny wspomnieć jednego z założycieli naszego klubu – serce Cuprum Lubin, które wręcz żyło siatkówką! Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu!

W obchodach wzięły udział trzy drużyny: STS Olimpia Sulęcin, SPS Chrobry Głogów i nasza drużyna. Pierwszego dnia odbyły się dwa spotkania. O godzinie 14:00 zmierzyły się ze sobą STS Olimpia Sulęcin i SPS Chrobry Głogów. Mecz był zacięty, pięciosetowy, w którym obie drużyny pokazały się z dobrej, walecznej strony. – Zespół z Głogowa znamy bardzo dobrze, nie raz mierzyliśmy się na parkietach ligowych – komentował Mateusz Sawerwain, libero STS Olimpii Sulęcin – To był bardzo zacięty i długi mecz. Raz rywal prowadził, a my goniliśmy, potem sytuacja się odwróciła. Myślę, że było co oglądać – ocenił Sawerwain.

Tego dnia zaplanowane było jeszcze jedno spotkanie, w którym podejmowaliśmy STS Olimpię Sulęcin. Tutaj również o zwycięstwie musiał zadecydować piąty set. Sulęcinianie mocno nam się postawili, dzięki czemu stworzyliśmy bardzo ciekawe widowisko. – Szanujemy rywali za walkę w dzisiejszym meczu. My natomiast wiemy, że musimy poprawić kilka elementów, szczególnie blok-obronę i zachować więcej koncentracji. Ale koniec końców, to było dobre spotkanie – mówił Ferens, nasz kapitan. Wynik był jednak drugorzędny, a najważniejsze w wydarzeniu to wspomnienie ŚP. Janka – Na koniec sezonu zagranie takiego turnieju to dla nas czysta przyjemność. Zawsze bardzo pozytywnie odbieram Memoriał Jana Rutyńskiego, a jestem tutaj już po raz trzeci – zakończył Mateusz Sawerwain.

Dzień drugi i ostatni

W piątek 7 kwietnia czekało nas jedno spotkanie: o godzinie 17:00 podejmowaliśmy zespół Chrobrego Głogów. Podobnie jak poprzedniego dnia na parkiecie nie zabrakło emocji i walki, choć tym razem obyło się bez tie-breaka. Głogowianie walczyli bardzo ofiarnie, próbując utrzymać w grze każdą piłkę, jednak ostatecznie to my byliśmy górą, wygrywając 3:1.

Na pierwszym planie był jednak ŚP. Janek, bo właśnie dla niego przyszliśmy wszyscy do hali RCS. – Pan Jan Rutyński był bardzo ważną postacią dla naszego klubu, był właściwie filarem Cuprum Lubin. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy uhonorować jego pamięć już po raz ósmy – mówił nasz kapitan, Wojciech Ferens.

Wszystkim kibicom dziękujemy za przybycie do hali RCS i gorący doping, a naszemu sponsorowi strategicznemu KGHM Polska Miedź SA za wsparcie i objęcie patronatu nad wydarzeniem!

Wyniki meczów Memoriału Jana Rutyńskiego:

SPS Chrobry Głogów – STS Olimpia Sulęcin 3:2 (25:20, 24:26, 25:23, 19:25, 15:9)

Cuprum Lubin – STS Olimpia Sulęcin 3:2 (25:16, 23:25, 23:25, 29:27, 15:11)

Cuprum Lubin – SPS Chrobry Głogów 3:1 (25:22, 20:25, 25:17, 25:17)