Walka o piąte miejsce trwa!

AKTUALNOŚCI

Już dziś o 18:00 nasi siatkarze rozegrają w Kielcach pierwsze spotkanie 2. rundy fazy play-off. Przeciwnikiem Cuprum Lubin będzie Effector Kielce, który sezon zasadniczy zakończył na 12. pozycji. Kielczanie jednak nie zwieszają broni i aby bić się o miejsca 5-12 dość łatwo i pewnie wyeliminowali AZS Częstochowa.

W kolejnym starciu to my stajemy na drodze podopiecznych trenera Daszkiewicza. Przypomnijmy, że w sezonie zasadniczym bilans zwycięstw i porażek pomiędzy naszymi drużynami rozkłada się po równo. Spotkanie wyjazdowe „miedziowi” przegrali, jednak po zaciętej walce. W Kielcach obie drużyny rozegrały pięć setów, ale ostatecznie to gospodarze schodzili z boiska z tarczą, wygrywając 3:2 (25:22, 13:25, 21:25, 25:20, 16:14). MVP został wtedy jeden z najlepszych polskich środkowych młodego pokolenia – Mateusz Bieniek.

Podczas meczu 20. kolejki, który rozegrano w Lubinie sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Podopieczni trenera Cretu od początku postawili kielczanom ciężkie warunki. Ci jednak nie poddawali się i dzielnie walczyli o każdą piłkę. Cuprum Lubin przy wsparciu miejscowej publiczności rozegrał bardzo dobry mecz i zapisał na swoim koncie 3 ligowe punkty, dając przeciwnikowi wygrać jedynie seta. „Miedziowi” zwyciężyli 3:1 (27:29, 25:20. 25:20, 25:19), a najlepszym zawodnikiem meczu wybrano przyjmującego Cuprum Ivana Borovnjaka.

Tym razem oba zespoły zagrają w lekko osłabionych składach. Wśród miejscowych kontuzji uległ przyjmujący Adrian Buchowski. Po stronie Cuprum zabraknie kapitana – Łukasza Kadziewicza, którego w Lubinie zatrzymała… choroba. Obu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a drużynie „miedziowych” powodzenia w dzisiejszym spotkaniu. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00 i będzie transmitowany przez telewizję Polsat Sport. Zapraszamy do kibicowania :)