Wyjazdowy remis z Jastrzębskim Węglem

AKTUALNOŚCI

Sezon 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami. Miedziowi mają za sobą już kilka sprawdzianów w tegorocznym okresie przygotowawczym. Dziś na wyjeździe sprawdzili się z aktualnym mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem. 

Na ten moment przygotowania do PlusLigi są na bardzo zaawansowanym etapie. Po pierwszych meczach, a właściwie treningach sparingowych z drużynami z Wrocławia i Głogowa, trener Paweł Rusek był zadowolony z postawy swojej drużyny. – Elementy, nad którymi najciężej pracowaliśmy, wyglądały solidnie. Aczkolwiek wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami – mówił szkoleniowiec. Dodał też, że cieszy się z tych spotkań, bo zawsze lepiej sprawdzić się w warunkach meczowych, gdy po drugiej stronie jest inna drużyna.

Od tamtej pory Miedziowi skupiali się na wytężonym treningu na siłowni i w hali, by dziś po raz kolejny się przetestować. Tym razem na wyjeździe. W Jastrzębiu-Zdroju zmierzyliśmy się z aktualnym mistrzem Polski. Trenerzy ustalili, że drużyny rozegrają cztery partie i takim sposobem mecz zakończył się bardzo nietypowym dla siatkówki wynikiem, bo remisem 2:2. Za tydzień kolejne sprawdziany Miedziowych, lecz tym razem na własnym boisku w Lubinie.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:2 (25:19, 22:25, 25:22, 25:27)

Fot. Arkadiusz Kogut