Z Zawiercia wracamy bez punktów

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W meczu 14. kolejki PlusLigi, który rozegrany został awansem zwycięstwo we własnej hali odnieśli zawodnicy Aluron Virtu CMC Zawiercie. Gospodarze pewnie 3:0 pokonali Cuprum Lubin. Statuetkę MVP otrzymał Grzegorz Bociek.

Środowe spotkanie od dwóch skutecznych zagrań rozpoczął w szeregach Cuprum Lubin Bartłomiej Lipiński (1:2). W kolejnych minutach na tablicy wyników utrzymywał się remis. Świetnie w ataku spisywali się Jakub Ziobrowski i Maksim Marozau (6:6). Proste błędy podopiecznych Marcelo Fronckowiaka sprawiły, że przy stanie 12:9 o czas poprosił brazylijski szkoleniowiec. Po powrocie na parkiet niekorzystną serię przerwał atakujący miedziowych. Błędy w polu serwisowym pogłębiały dystans do gospodarzy, którzy odskoczyli na cztery punkty (15:11). Wysoka skuteczność zawiercian systematycznie powiększała ich prowadzenie (17:13), a decydujący punkt zdobył Grzegorz Bociek (25:17).

Podobnie, jak w premierowej odsłonie, tak i w tej punkty na początku zdobywał Bartłomiej Lipiński (1:2). As serwisowy Miguela Tavaresa i skuteczna akcja Robinsona Dvoranena dały lubinianom dwa oczka przewagi (2:4). Niedługo trwała radość przyjezdnych, którzy swoimi prostymi błędami doprowadzili do remisu. Podobnie, jak w poprzeniej partii seria skutecznych zagrywek pomogła odskoczyć rywalom na bezpieczną przewagę (12:8). Dobrze na parkiecie zameldował się Bartłomiej Zawalski, który skończył swój atak na środku siatki. Po chwili w polu serwisowym zalemdował się Grzegorz Bociek posyłając na drugą stronę siatki mocne zagrywki (15:11). Mimo, że w końcówce wydawało się, że lubinianom uda się dogonić rywali (21:19), ostatecznie proste błędy przechyliły szalę zwycięstwa na stronę zawiercian (25:20).

Trzecią partię mocno otworzyli gospodarze, którzy szybko odskoczyli na cztery punktu (7:3). W kolejnych minutach niewymuszone błędy popełniali lubinianie, dzięki czemu przewaga gospodarzy rosła (11:5). Mimo, że lubinianie pojedynczymi akcjami starali się ratować wynik nie wystarczyło to na dobrze dysponowanych zawiercian. Dopiero wejscie w pole serwisowe Robinsona Dvoranena zmieniło nieco obraz gry. Kilka skończonych akcji po stronie zawodników Cuprum dało wynik 16:19. Niestety w końcówce dwukrotnie zagrywką zapunktował Grzegorz Bociek, a decydujący o zwycięstwie punkt zdobył Nikolay Penchev (25:19).

MVP spotkania: Grzegorz Bociek (Aluron Virtu CMC Zawiercie)

Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Masny, Bociek, Penchev, Waliński, Kania, Czarnowski, Koga (L) oraz Malinowski, Dosanjh, Ferens.

Cuprum Lubin: Tavares, Ziobrowski, Lipiński, Dvoranen, Smoliński, Marozau, Gruszczyński (L) oraz Gorzkiewicz, Maruszczyk, Zawalski.