Zagraliśmy dla Dagmary

AKTUALNOŚCI, WARTO POMAGAĆ

Drużyna Szpiku KGHM i Sitech zorganizowały na obiektach RCS w Lubinie turniej charytatywny dla Dagmary.

Sportowa impreza przyciągnęła wiele osób. Wśród wspierających znalazł się też nasz klub. – Sami jesteśmy wszyscy w klubie zarejestrowani jako dawcy szpiku. Myślę, że takie imprezy jak ta należy wspierać i organizować. Mam nadzieję, że ten turniej pomoże Dagmarze, by wróciła do zdrowia – powiedział Radiu Elka Dariusz Biernat, prezes Cuprum Lubin.

Celem głównym wydarzenia było znalezienie dawcy szpiku dla dwudziestoletniej mieszkanki Szklar Górnych chorej na białaczkę. O chorobie dowiedziała się pod koniec marca. Niestety nikt z jej bliskich nie może być dawcą szpiku. Dagmara i jej rodzina mają nadzieję, że podczas takich akcji charytatywnych znajdzie się bliźniak genetyczny mogący zostać dawcą szpiku.

Podczas turnieju zarejestrowano w sumie 83 potencjalnych dawców szpiku. W imprezie triumfował zespół „Bracia”, czyli bliźniacy Marek i Dariusz Narajewscy, na co dzień pracujący w COPI. Drugie miejsce przypadło drużynie „Steve Wonder” z Legnicy. Trzecie wywalczyli również legniczanie pod nazwą „Non toper”.

Źródło: miedziowe.pl