Znamy pierwszego rywala sezonu 2021/2022!

AKTUALNOŚCI

Przed nami wiele emocjonujących turniejów sportowych, jak igrzyska w Tokio czy druga edycja PreZero Grand Prix PLS. Mimo to po cichu odliczamy miesiące i dni do startu rozgrywek halowych… Wiemy już, kiedy i z kim zmierzymy się w pierwszej kolejce PlusLigi w sezonie 2021/2022!

W zeszłym roku ligowe zmagania rozpoczęły się wcześniej – inauguracyjne spotkanie odbyło się już 11 września 2020. Wtedy jednak sytuacja była inna, bo rozgrywki reprezentacyjne odwołano. Natomiast podczas tych wakacji aż roi się od turniejów! Najpierw grano Ligę Narodów, potem Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, a przed nami najważniejsza impreza czterolecia – igrzyska olimpijskie. W czasie jej trwania dodatkowo rozegramy Ligę Letnią w dniach 5-8 sierpnia. Zwieńczeniem tego siatkarskiego lata będą Mistrzostwa Europy na początku września, których współorganizatorem jest Polska.

Inauguracyjną kolejkę sezonu PlusLigi 2021/2022 zaplanowano na pierwszy weekend października, czyli już za dwa i pół miesiąca! W rozgrywkach weźmie udział 14 ekip. Tegorocznym beniaminkiem będzie mistrz Tauron 1. Ligi z zeszłego sezonu – LUK Politechnika Lublin. Witamy w ekstraklasie!

Pierwszą kolejkę rozegramy na parkiecie lubińskiego RCS-u, a naszym przeciwnikiem będzie (podobnie jak przed rokiem) PGE Skra Bełchatów.

 

1. kolejka PlusLigi 2021/2022:

Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów

Sobota, 02 października 2021, HWS RCS Lubin, ul. Odrodzenia 28b