Zwyciężamy pierwszy mecz w sezonie!

AKTUALNOŚCI, MECZE, MEDIA

Wymarzone otwarcie sezonu 2023/2024 PlusLigi. Podczas domowego spotkania pokonaliśmy Barkom-Każany Lwów i zdobyliśmy komplet punktów w 1. kolejce.

Zanotowaliśmy pierwszy punkt w tym meczu, ale początek tej partii był bardzo wyrównany (6:6). Zaraz potem goście uzyskali trzypunktowe prowadzenie, które zaczęło się od skutecznego ataku Tupchii (15:18). Wyrównanie dał as serwisowy Pawła Pietraszko (18:18). Drużyna z Lwowa pewnie zmierzała po zwycięstwo w pierwszym secie (21:24), ale my mieliśmy zupełnie inny plan na tę partię, która trwała 41 minut i zakończyła się zwycięsko dla nas po skutecznym ataku Alexa Bergera (37:35).

Drugą partię rozpoczęliśmy dużo pewniej, a nasi zawodnicy postawili dwa skuteczne bloki, co dało nam kilka punktów z przodu (9:6).  Zbudowana przewaga utrzymywała się, a kolejne akcje pozwalały na spokojną grę . Set zakończył się po błędzie rywali w polu zagrywki (25:20).

W ostatnim secie bardzo szybko zbudowaliśmy przewagę (5:0). Nasi przeciwnicy zdołali odrobić jedynie część strat przed kolejną punktową serią miedziowych. Po asie serwisowym Jake’a Hanesa prowadziliśmy już (11:5) i  przez resztę spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg. Mecz skutecznym atakiem zakończył nasz amerykański atakujący.

MVP: Jake Hanes

KGHM Cuprum Lubin – Barkom-Każany Lwów 3:0 (37:35, 25:20, 25:17)

Cuprum: Strulak (99), Berger (23), Kwasowski (21), Masłowski (L), Pietraszko (9), Gerlinski (8), Hanes (22), Lorenc (6), Kubicki (7), Ferens (5)

Barkom: Petrovs (17),  Mazenko (3), Kovalov (2), Polansky (7), Gueye (1), Tupchii (13), Shcurov (12), Kanajev (L), Kucher (16), Dardzans (9), Holoven (6)