2. miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy!

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W weekend nasza drużyna rywalizowała w ramach Turnieju o Puchar Prezydenta Legnicy. Cuprum Lubin zmagania zakończył na 2. miejscu.

W sobotę podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka w półfinale zmierzyli się z Jastrzębskim Węglem. Od początku spotkania na parkiecie trwała wyrównana walka, a premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem na przewagi zespołu z Jastrzębia Zdroju. W kolejnej partii lepiej spisywali się rywale, jednak w końcówce losy seta odwrócili lubinianie, którzy wygrali 25:19. Trzecia i czwarta odsłona to już popis gry naszych zawodników, którzy cały mecz wygrali 3:1. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Damian Domagała, który na swoim koncie zapisał 23 punkty. 17 „oczek” dołożył Robinson Dvoranen, a 13 punktów Bartłomiej Lipiński. Warto wspomnieć o tym, że nasza drużyna zdobyła aż 17 punktów blokiem, a najwięcej Mateusz Sacharewicz, który rywali zatrzymywał sześciokrotnie.

W meczu finałowym po dwóch stronach siatki stanęły zespoły Cuprum Lubin i GKS-u Katowice. Podobnie, jak w sobotę premierowa odsłona była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie padła łupem katowiczan. W dwóch kolejnych setach rywale byli już wyraźnie lepsi, dzięki czemu sięgnęli po Puchar Prezydenta Legnicy. W niedzielnym meczu zdecydowanie najlepiej spisał się Jakub Ziobrowski, który zdobył 17 punktów.

Serdecznie dziękujemy naszym kibicom, którzy podczas tych dwóch meczów byli naszym siódmym zawodnikiem! Dziękujemy za wsparcie!