Mistrzostwa Europy – podsumowanie

AKTUALNOŚCI, MEDIA

W tegorocznych Mistrzostwach Europy udział wzięło czterech przedstawicieli Cuprum Lubin. Zachęcamy do zapoznania się z ich wynikami.

W trwających Mistrzostwach Europy udział wzięli Miguel Tavares wraz z reprezentacją Portugalii, Maksim Morozau w barwach Białorusi, a także nasz fizjoterapeuta Mateusz Kowalik – kadra Słowacji i Rainer Vassijlec – reprezentacja Estonii. Mimo dobrej postawy naszych zawodników zakończyli oni już swój udział w turnieju, podobnie jak członkowie sztabu szkoleniowego Miedziowych.

Portugalski rozgrywający rywalizował w grupie A, która swoje mecze rozgrywała we francuskim Montpellier. Niestety Miguel wraz z kolegami w trakcie pięciu meczów zanotowali jedno zwycięstwo – z Grekami 3:1. Mimo, że Portugalczycy byli blisko wywalczenia awansu do kolejnej rundy, w końcowej klasyfikacji zabrakło im kilku małych punktów.

W grupie B w belgijskiej Brukseli rywalizował Mateusz Kowalik i reprezentacja Słowacji. W fazie grupowej nasi południowi sąsiedzi pokonali Hiszpanię (3:2) i Austrię (3:1), co ostatecznie nie dało im awansu do kolejnej części turnieju.

Maksim Morozau i jego koledzy z kadry Białorusi zmierzyli się w grupie C. Białorusini, którzy swoje mecze rozgrywali w słoweńskiej Lubljanie zanotowali jedno zwycięstwo. Morozau z kolegami pokonali Finów 3:2.

W grupie D swoje mecze rozgrywali Estończycy, którzy z kompletem porażek zakończyli swój udział już w pierwszej części mistrzostw Europy.

W kolejnych rundach będziemy kibicować natomiast reprezentacji Polski, która awansowała do ćwierćfinału. A na naszych reprezentantów czekamy już w Lubinie!