Adam Michalski trenuje z dzieciakami

AKTUALNOŚCI

W mijającym tygodniu nasz środkowy Adam Michalski przeprowadził w naszej hali trening dla dzieciaków z Zespołu Szkół Nr 3 w Lubinie. Siatkarz „miedziowych” postanowił przeprowadzić dzieci przez swoją codzienną treningową proceduję. Najpierw więc pokazał zebranej grupie szatnie. Dzieci przebrały się w stroje sportowe i swoją przygogę z halą zaczęły od siłowni. Adam zaprezentował im poszczególne przyrządy oraz ćwiczenia, które na co dzień na nich wykonuje wraz ze swoimi klubowymi kolegami.

Potem dzieciaki przeszły na boisku, na którym – zgodnie z zasadami – najpierw odbyła się rozgrzewka. Wszyscy dzielnie i ambitnie ćwiczyli, ale nie zabrakło także żartów i śmiechu. Adam zaplanował również ćwiczenia z piłkami. Dzieciaki miały więc możliwość poodbijania dokładnie tych modeli Mikasy, którymi grają w lidze siatkarze Cuprum Lubin. Trening zakończył się ćwiczeniami rozciągającymi i rozluźniającymi. Po części sportowej była też chwila na pamiątkowe podpisy, zdjęcia i uściski od dzieciaków, których Adam odebrał całą masę.

Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy przyczynią się do propagowania siatkówki oraz sportu w ogóle wśród lokalnej młodzieży. Liczymy na to, że część dzieci odwiedzi nas również w sezonie ligowym i pokaże rodzicom, jak na PlusLigowym parkiecie prezentuje się siatkarz, z którymi mogły dzięki swoim nauczycielkom trenować :)