Atakujący wieżowiec

AKTUALNOŚCI

Cuprum Mundo z nowym atakującym. Drużynę Gheorghe Cretu wzmocnił Marcel Gromadowski.

Ten mierzący ponad 2 metry wzrostu siatkarz pierwsze kroki w karierze sportowej stawiał w Gwardii Wrocław. W swoim bogatym CV ma więcej klubów zagranicznych niż polskich. Oprócz wspomnianej macierzystej Gwardii w kraju mogli go oklaskiwać kibice klubów ze Spały, Kędzierzyna Koźle i Olsztyna. Za granicą zdobywał doświadczenie w Copra Piacenza, Volley Bologna, Paris Volley, Iraklisie, Montpellier czy tureckim 4 Eylul Beledyie Sivas.

Gromadowski z reprezentacją Polki w 2009 sięgnął po złoty medal Mistrzostw Europy. Rok wcześniej w barwach Copry zdobył wicemistrzostwo Włoch oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Zanim osiągnął wiek seniora, zdobył z reprezentacją laury w gronie juniorów i kadetów. W 2003 został wybrany najlepszym atakującym MŚ juniorów.

Kadra drużyna na pierwszy historyczny sezon w krajowej elicie jest już prawie skompletowana. – Cały czas szukamy jeszcze jednego przyjmującego. Nie jest wykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze jeden z graczy młodego pokolenia – powiedział prezes klubu Dariusz Biernat.

Foto: Małgorzata Kujawka