Coraz mniej znaków zapytania

AKTUALNOŚCI

Zdaniem siatkarskiego portalu siatka.org nasza drużyna jest najpoważniejszym kandydatem do zasilenia krajowej elity w sezonie 2014/15.

Akces gry w Plus Lidze złożyły dwa kluby: nasz i MKS Banimex Będzin. Sportowe warunki oba zespoły spełniły, plasując się w pierwszej czwórce rozgrywek 1. ligi. Jednak drużyna z Górnego Śląska ma swoje problemy i nie do końca może być brana pod uwagę przy ustalania składu PLS na przyszły sezon.

Wiele na to wskazuje, że w sezonie 2014/2015 w PlusLidze zobaczymy 13 zespołów. Najpoważniejszym kandydatem do zasilenia najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce jest Cuprum Lubin, który sezon w I lidze skończył na trzecim miejscu. – Oprócz zbyt małej hali będzinianie mają pewne problemy w przekształcenie się w spółkę akcyjną, co jest konieczne w przypadku gry w PlusLidze – tłumaczy dla siatkarskiego portalu wiceprezes PLPS Jan Zaremba.

Rozpatrywane są różne opcje, ale na razie jest zbyt wcześnie, by potwierdzić jeden z wyborów. Za tydzień będzie wiadomo więcej, gdy przedstawiciele władz ligi przyjadą z wizytą do Lubina.

Istnieje jeszcze możliwość, że PLS liczył będzie 12 ekip. – Kluby, które mają pewne problemy dostały od nas żółte kartki. Więcej jednak nie będę zdradzał – powiedział dla siatka.org prezes PLPS Artur Popko. W takim przypadku Cuprum Mundo zamieniłoby się miejscami z którymś z klubów PlusLigi. Wiele jednak na to wskazuje, że zespoły z Bielska-Białej, Warszawy i Częstochowy, które według Przeglądu Sportowego, dostały ostrzeżenia pozostaną w PlusLidze, w której znajdzie się Cuprum i tym samym o mistrzostwo Polski powalczy 13 zespołów, z jedną, pauzującą co tydzień drużyną. Źródło: siatka.org i PS