Czas na starcie z liderem tabeli

AKTUALNOŚCI, MECZE

Dwa tygodnie przerwy od meczów powoli dobiegają końca. W najbliższą sobotę rozegramy przedostatnie spotkanie fazy zasadniczej, ale ostatnie wyjazdowe. W Hali Azoty zmierzymy się z liderem tabeli i aktualnym mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. 

Koniec sezonu coraz bliżej. Do rozegrania pozostały nam już tylko dwa mecze, ale za to z bardzo mocnymi rywalami z czołówki tabeli. W sobotę zagramy z liderem z Kędzierzyna-Koźla, a tydzień później w ostatniej kolejce PlusLigi na własnym boisku w Lubinie staniemy naprzeciw wicelidera tabeli – Jastrzębskiego Węgla.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie zwyciężyła 22 spotkania na 24 rozegrane. Teraz jednak kędzierzynianie są w trakcie maratonu spotkań. – Zdajemy sobie sprawę, że ZAKSA jest w czasie dwumeczu z Cucine LUBE Civitanova w Lidze Mistrzów. Nie możemy jednak liczyć na żadną taryfę ulgową i z ich strony. To jeden z najmocniejszych zespołów na świecie, co pokazały ostatnie rezultaty. Z całą pewnością czeka nas ciężkie zadanie i na taki mecz się szykujemy – mówi Kamil Maruszczyk. Podkreśla jednak, że Miedziowi do sobotniego rywala podchodzą tak samo, jak do wszystkich poprzednich – Patrzymy przede wszystkim na siebie. Chcemy zagrać naszą najlepszą siatkówkę i wystrzegać się błędów własnych. Przygotowujemy się do tego spotkania tak samo, jak do każdego innego – komentuje nasz przyjmujący.

Mecz 25. kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSĄ odbędzie się w sobotę o godzinie 17:30. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport. Liczymy na Wasze wsparcie sprzed telewizorów!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin

27 lutego (sobota), godz. 17:30, Hala Azoty, ul. Mostowa 1a, Kędzierzyn-Koźle