Czas na Zawiercie

AKTUALNOŚCI, MECZE

Ledwo opadły emocje po pierwszym zwycięskim meczu w nowym sezonie, a już musimy myśleć o kolejnym spotkaniu ligowym. Jutro zmierzymy się na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. 

Nasz czwartkowy przeciwnik bardzo dobrze rozpoczął sezon 2021/2022. Zawiercianie na początek wygrali 3 spotkania, każde zamykając w czterech setach. W minioną niedzielę odnieśli pierwszą w sezonie porażkę, na wyjeździe ulegając 0:3 Indykpolowi AZS Olsztyn. Nasza drużyna natomiast po trudnym początku sezonu i trzech przegranych, w poniedziałek przełamała się, pokonując 3:0 ekipę Ślepska Malow Suwałki. Liczymy, że czwartkowe widowisko będzie stało na wysokim poziomie.

Największym zagrożeniem w zespole rywali może być przyjmujący Uroš Kovačević, znajdujący się aktualnie na pierwszym miejscu rankingu najlepiej punktujących i atakujących PlusLigi. W tej drugiej klasyfikacji wysoko jest także Remigiusz Kapica – zajmuje 7. miejsce z dorobkiem 57 oczek. Spotkanie w Zawierciu będzie także okazją do spotkania znajomych twarzy. Od tego sezonu grają tam doskonale znani miedziowym kibicom Bartosz Makoś oraz były kapitan Miguel Tavares. Portugalski rozgrywający z pewnością postraszy zagrywką, jest jednym z najlepiej zagrywających zawodników w PlusLidze.

Mecz z Aluronem CMC rozegramy jutro, 28 października o godzinie 17:30. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport. Liczymy na Wasz doping sprzed telewizorów!

 

5. kolejka PlusLigi 2021/2022

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin

Czwartek (28.10), godz. 17:30, HWS w Zawierciu, ul. Blanowska 40, Zawiercie