Dawid Gunia i Przemysław Stępień opuszczają miedziowe szeregi

AKTUALNOŚCI

Kolejnymi zawodnikami, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w naszej drużynie są rozgrywający Przemysław Stępień oraz środkowy Dawid Gunia. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia! 

Dawid Gunia spędził w naszym klubie ostatnie dwa sezony. Patrząc jednak z szerszej perspektywy jest to zawodnik, który występował u nas dłużej, bo łącznie 5 lat. Najpierw trzy sezony (2015-2018), podczas których grał na boisku obok naszego obecnego trenera Pawła Ruska. Po dwóch kolejnych latach powrócił do Lubina w 2020 roku. 

W trakcie dwóch ostatnich sezonów Dawid Gunia zdobył dla naszej drużyny 249 punktów. Zablokował przeciwnika 50 razy. Bardzo doceniamy wkład, jaki Dawid włożył w zespół, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej drodze. 

Przemysław Stępień natomiast miedziowe barwy reprezentował jedynie sezon, ale zaprezentował się na boisku jako bardzo stabilny gracz. Choć w zespole pełnił raczej rolę zmiennika, nie raz ratował sytuację na boisku. Potrafił także dodać drużynie tę brakującą iskierkę do gry. Rozgrywający wystąpił w 24 meczach, zdobywając w nich 18 punktów, w tym 6 blokiem. Dobra gra na siatce była jego atutem, wiele razy udało mu się wyblokować piłkę i utrzymać akcję. 

Stępień wziął udział w zeszłorocznej edycji PreZero Grand Prix PLS, gdzie razem w drużyną Staropolanki Cuprum Lubin wywalczył brązowy medal. Przemkowi dziękujemy za dobrą współpracę i postawę godną naśladowania! Do zobaczenia w przyszłości.