Lider Miedziowych zostaje w zespole!

AKTUALNOŚCI

Jak będzie się prezentować Miedziowa drużyna w nadchodzącym sezonie 2022/2023? Okaże się już niedługo… Rozpoczynamy informacje kadrowe. Pierwszym elementem naszej układanki będzie młody i perspektywiczny atakujący, który już nie raz przekonał wszystkich o swojej wartości – Remigiusz Kapica!

Gdy młody Remek Kapica przychodził do naszej drużyny przed rokiem, spytaliśmy go jaki jest jego plan na sezon. Odpowiedział, że będzie walczył o miejsce w podstawowej szóstce. Nie spodziewał się, że jego plany ziszczą się tak szybko oraz, że w tak błyskawicznym tempie stanie się jednym z filarów zespołu. Już na samym początku został wrzucony na głęboką wodę, zostając pierwszym atakującym i z tą rolą poradził sobie wspaniale. – Miałem szczęście. Otworzyła się przede mną ogromna szansa udowodnienia swoich umiejętności. Uważam, że pokazałem swoją wartość. Moje plany pokrzyżował uraz, ale taki jest sport. Jestem nadal młody i świadomy, że wiele wzlotów i upadków jeszcze przede mną. Na horyzoncie nowy sezon i nowe możliwości. Chciałbym pokazać jeszcze więcej – mówi Remigiusz Kapica.

Przez długi czas Remek był najlepiej punktującym miedziowym zawodnikiem, plasując się wysoko w ligowych rankingach. Potem z przyczyn losowych spadł na 2. miejsce, ale na swoim koncie zebrał i tak pokaźną sumę 364 oczek. Był on także najlepiej zagrywającym w naszej drużynie, na swoim koncie zapisał 30 asów serwisowych.

Ogromnie się cieszymy, że Remigiusz Kapica pozostaje na dłużej w naszym klubie. Jesteśmy przekonani, że przed nim wielka siatkarska kariera. Tego mu życzymy!

Remek, dobrze, że zostajesz w Lubinie!

___________________________________

Remigiusz Kapica

Data urodzenia: 28 września 2000

Pozycja: atakujący

Wzrost: 199 cm

Zasięg w ataku: 350 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin