Do Olsztyna po kolejne punkty?

AKTUALNOŚCI

Już jutro nasi siatkarze rozegrają kolejny meczy rundy zasadniczej. Święta nie były dla nich niestety czasem odpoczynku a wytężonej pracy i przygotowań do następnej walki o ligowe „oczka”.

Dzisiaj drużyna Cuprum Lubin dotarła do Olsztyna, gdzie rozegra jutro z tamtejszym Indykpolem AZSem spotkanie 17. kolejki rundy zasadniczej. Nasi przeciwnicy spisują się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wygrali do tej pory dopiero 4 meczy i zajmują obecnie 10. pozycję w tabeli. Do niedawna trenerem „akademików” był Krzysztof Stelmach. Włodarze klubu stracili jednak cierpliwość i zdecydowali się na ryzykowny krok, jakim niewątpliwie jest zmiana szkoleniowca w trakcie trwania sezonu. Właśnie jutro na ławce trenerskiej siatkarzy z Olsztyna zadebiutuje Andrea Gardini, dla którego jest to pierwsze doświadczenie w roli „głównodowodzącego”. – Zmiana trenera to zawsze bardzo duża zmiana dla całego zespołu. Potrzeba wiele czasu, aby nowy trener poukładał wszystkie „klocki” po swojej myśli – mówi przed spotkaniem środkowy „akademików” Maciej Zajder. – Niewykluczone jednak, że nawet w tak krótkim czasie okaże się istotnym impulsem do znacznie lepszej gry – kontynuuje zawodnik.

Siatkarze z Lubina przez ostatnie dni spędzili wiele godzin w podróży. 23. grudnia rozegrali bowiem spotkanie 1/8 Pucharu Polski w Suwałkach. Dzisiaj po kolejnej, długiej drodze dotarli do Olsztyna. Mimo zmęczenia i problemów zdrowotnych, które dotknęły zespół, Cuprum Lubin spisuje się do tej pory bardzo dobrze. Ostatnio w dość zdecydowany sposób pokonali na własnym boisku 3:0 ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Z 9. wygranymi spotkaniami i 28. „oczkami” na koncie zajmują obecnie w ligowej tabeli wysokie, szóste miejsce. Bardzo cieszy dobra postawa w ostatnich spotkaniach młodego atakującego – Szymona Romacia, który musiał wziąć na siebie ciężar gry ze względu na kontuzję Marcela Gromadowskiego. Mamy nadzieję, że Szymek równie dobrze spisze się także jutro. – Nie chcę mówić o naszych najmocniejszych stronach, żeby nie ułatwiać pracy przeciwnikowi – śmieje się przed jutrzejszym meczem Maciej Zajder. – Co do zespołu z Lubina to wyróżniają się w tym sezonie bardzo dobrą grą „środkiem” i rozegraniem Grześka Łomacza – chwali naszych zawodników olsztyński środkowy.

Po kilku ostatnich spotkaniach to nasz zespół wydaje się być faworytem jutrzejszego spotkania. „Akademicy” z Olsztyna nie zamierzają jednak zwieszać broni i na pewno podejmą walkę. Nowy trener mimo spędzenia ze swoimi podopiecznymi dopiero kilku dni, także może dać impuls do lepszej gry. – Nasze nastroje nie są na pewno hurraoptymistyczne, ale bardzo bojowe – mówi środkowy naszych przeciwników Maciej Zajder. – Wierzę, że nie stoimy na straconej pozycji i za wszelką cenę będziemy starali się udowodnić to na boisku – kończy zawodnik.

Mecz zostanie rozegrany w hali Urania jutro o godzinie 18:00. Spotkanie będzie transmitowane przez Polsat Sport, Polsat Sport HD Polsat Sport News. Zapraszamy zatem do oglądania i wspierania naszych chłopaków dopingiem :)