Dominik Czerny pozostaje w Cuprum Lubin

AKTUALNOŚCI

Grono miedziowych przyjmujących na nadchodzący sezon PlusLigi 2023/2024 zamyka młody i perspektywiczny Dominik Czerny. Dwudziestolatek będzie walczył o miejsce na boisku z doświadczonymi zawodnikami: Wojciechem Ferensem, Alexem Bergerem i Kamilem Kwasowskim. 

Czerny dołączył do naszej drużyny przed rokiem i (jak sam wyznał) jego celem był przede wszystkim rozwój. Zwrócił też wtedy uwagę, że w PlusLidze będzie grał obok doświadczonych zawodników, od których chciałby się wiele nauczyć. Jak widać, jego postawa i ambicje zostały docenione, co poskutkowało przedłużeniem kontraktu na nadchodzący sezon. 

Dominik ma na swoim koncie dwa medale zdobyte z młodzieżową reprezentacją Polski: złoto mistrzostw świata U-19 z roku 2021 oraz srebro mistrzostw Europy do lat 20 z 2022 roku. Ponadto w poprzednich rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki wywalczył brązowy medal turnieju w barwach naszej drużyny. Liczymy na to, że w nadchodzącym sezonie Dominik będzie miał okazję zaprezentować rozwój swoich umiejętności na meczowym parkiecie. 

____________________

Dominik Czerny

Data urodzenia: 4 kwietnia 2003

Pozycja: przyjmujący

Wzrost: 196 cm

Zasięg w ataku: 348 cm

Zasięg w bloku: 334 cm

Poprzedni sezon: Cuprum Lubin